UMO aneb můj nový multiplatformní projekt

Po letech stagnace jsem se rozhodl vzít starou myšlenku a udělat z ní hru a když už, tak pořádně.

Myšlenka i pradávný hratelný předchůdce existují už aspoň 6 let, od dob, kdy jsem zuřivě tvořil v Game Makeru za teoretické pomoci kamaráda, kterého možná někteří vzpomenou z VCh jako „Mindreader“.

Popravdě řečeno je základní koncept hry jeho nápad, ale soudit se prý budeme teprve až na tom zbohatnu.

Abych nechodil kolem horké kaše:

Hra je ve vývoji pro desktopy (Java, takže teoreticky Windows, Linux i Mac), Android a HTML5 a to díky čupa knihovně LibGDX, která velice zpříjemňuje práci s OpenGL 2.2. Byla by i na iPhone, ale to bez Macu nejde.

Základní princip hry je velice jednoduchý. Kombinuje sbírání papáníčka a lá klasický had a agorafobii, totiž konkrétně ztrácení se v davu. Nejlépe to pochopí ten, kdo si zahraje „betu“. Samozřejmě účelem je dosáhnout co nejvyššího skóre. To se v současnou chvíli ukládá jen lokálně a jen nejvyšší dosažené. Žebříčky ještě neumíme, pajdon.

Přiložená verze tedy obsahuje zatím jen jeden herní mód – papej, dokud neumřeš a několikero způsobů ovládání – klávesnice, šoupání prstem, klepání na příslušné kraje obrazovky dle směru a virtuální D-pad.

Jeden nicneříkající screenshot, ať je to tu trošku barevné:

Nicneříkající screenshot

UMO – screenshot

Určitě se chystá časem obsahu více, nicméně zatím nejsou nápady. Kromě toho jsem toto naprogramoval za posledních pět dní a už toho mám plné… 😀

Na závěr doplním pár podstatných věci: ke spuštění na desktopu je potřeba mít nainstalovaný poslední Java Runtime Environment (ke stažení zde) a na Androidu je třeba povolit instalaci aplikací třetích stran či jak to tam je – hra zatím na Google Play není. Hra v současný moment nejde pauznout, ESC nebo tlačítko zpět na telefonu vás vrátí do menu a rozehraná hra se ukončí (na desktopu se nicméně hra pauzne když okno ztratí focus). Hra zatím neobsahuje zvuky. Jedná se tedy o verzi velmi nedokončenou, nicméně už prezentovatelnou. Proto poprosím o sdílení všech nápadů, podnětů a hlášení chyb. Díky.

Odkazy ke stažení:

Android

Desktop

 

PS: poprosím přiloženou ikonku k desktopu používat výhradně pokud byste si dělali odkaz, takže neužívat pro vlastní účely a nedistribuovat dále jinak než se hrou. 🙂

PPS: Jo a ještě jedna věc, UMO je zkratka pro Unidentified Moving Objects, ale ono na tom moc nesejde. 😀