Textovky – má to ještě smysl? A co byste od ní očekávali?

Zdravím, [připsáno správcem: rád bych se představil, svěřil se s trably během vývoje a popsal, na čem pracuji nebo budu pracovat]. Jsem zde nový tak se předem omlouvám, pokud jsem špatně vložil příspěvek nebo tak podobně 🙂

No a ted k věci. Už nějakou dobu se snažím udělat nějakou hru. Bohužel to vždy vázne v grafikovi či programátorovi, většinu času je velmi obtížného nějakého najít, a když už ho konečně najdu, nepracuje tak jak bych si představoval, je neaktivní. A když už se mi konečně podaří najít dobré aktivního grafika, který pracuje skvěle, tak ten zas po dvou týdnech kdy už má první část do hry hotovou zničehonic zmizí a ani se neobtěžuje odepsat proč, a rozloučit se třeba s ostatními.

Myslím, že v tomhle je to těžké. Sehnat lidi, kteří by se přidali k někomu, který nemá kdovíjak mnoho zkušeností. Proto mě napadlo vytvořit textovou hru. Nad tímto nápadem přemýšlím už dlouhou dobu. Ostatně textovku bych dokázal naprogramovat sám a grafikou bych se taky zaobírat nemusel.

S kamarádem, s kterým jsme pracovali na předchozích projektech, k jejichž dokončení bychom potřebovali grafiky a programátory, už nějakou dobu, zřejmě rok, pracujeme na vlastním fantasy světě. Před tím než do něj zahrneme nějaké dobrodružství, chceme ho promyslet co nejvíce to jde. Nechceme vytvořit svět až při tvorbě hry. Myslím, že to už by mohlo být pozdě a takový svět by nebyl dost komplexní. Navíc bychom rádi do toho světa zasadili daleko více her než jen jednu.

A chtěli bychom v blízké době již nějakou jednodušší hru zasazenou v tomto světě udělat. Od textovky neočekávám ohromné množství fanoušků. Zdá se mi, že v současné době se tomuto druhu her spíš vyhýbá. Na druhou stranu bychom se tvorbou takové hry určitě zlepšili. Nejenže bychom měli další dokončenou hru na kontě, byť jen textovku, kterou hrálo pár lidí, ale také bychom rozvinuli dál svět, na kterém pracujeme.

Tak by mě zajímalo co si o textovkách myslíte. Má to v dnešní době ještě smysl na jedné takové pracovat? Případně zahráli byste si ji? Myslíte, že se najde aspoň pár lidí co si ji zahraje? Dejme tomu pár desítek aspoň? Nebo si myslíte, že je to ztracený čas? Případně co byste od takové textové hry očekávali? 🙂

Za případné reakce a názory mnohokrát děkuji 🙂