Krevetí rychlosoutěž Březen 2010

Vystavil Storn

26.03.2010

126
Máme tu v pořadí už druhou soutěž na Krevetě, ale přesto první v našem akváriu. Její prvenství tkví v tom, že je to první soutěž s cílem vytvořit hru.

Nebudete mě mít rádi, ale musím napínat, takže prvně uvedu některé body pravidel (doporučuji pročíst plné znění):

- Na vytvoření máte čas od pátečních 20 hodin, až do 28.3.2010 ve 24:00.

- Do konce soutěže je třeba nahrát hru na ftp ve formátu ZIP nebo RAR (max. velikost 50 MB). Jiné formáty nebudou akceptovány. Pozn. Upload vytvořených her, bude umožněn počínaje dnešní půlnocí.

- Soutěžní verze hry NESMÍ obsahovat identifikaci autora (credits, info atp), takže není povoleno během soutěžního víkendu a až do vyhlášení výsledků ze hry cokoliv prezentovat.

- Soutěží výhradně jednotlivci (za hru soutěží pouze 1 autor)

A jaké je nakonec přesné zadání?

Vytvořte skloubením vylosovaného tématu a omezení hru.

Témata i omezení byla skutečně zajímavá. Kombinací bylo možná až příliš, ale troufám si tvrdit, že tu vylosovanou nikdo nečekal. „Kdyby tak Jeden Kreveťák mohl vládnout všem,“ to je věta která mi zní v hlavě… Nebo se svět ocitl „Vteřinu poté“… Ale ne, přátelé, nevyhrálo ani jedno z témat, na které jsem sám za sebe vsadil krevetku.

Tento víkend bude víkendem tématu „Na dně“! A je to venku, ani mě to nebolelo.

Asi čekáte i omezení, tady asi nepotěším, nebo možná potěším dokonce ještě méně než s tématem. Ne, nevyhrála „proměnlivá gravitace“ které se ledaskdo bál. Čísla na kostkách neukázala ani na problematickou „jednu klávesu“ – když má někdo deset nohou, proč by dělal hru na jednu klávesu? Strach jsem slyšel i v komentování „ovládání skupiny“, potěším i takové, kostky daly najevo, že na ovládání skupiny ještě nejsme kvalifikovaní.

Dobře, asi už ve vás vře krev, nebo co to v sobě vlastně mají krevety mít:

Vylosováno bylo omezení „nepřímé ovládání hl. postavy“, takže ideální pro vyřádění šedých eminencí v pozadí portálu, pro všechny loutkaře, milovníky Lemmingsů a vůbec v nastávajících dvou dnech ideální omezení pro každého.

Co je třeba dodat?
Z původních omezení NESMÍTE použít:
- "Měnící se gravitace"
- "Jedna herní postava ovládá skupinu herních postav" (tj. minimálně 3 další; nemusí se jednat o postavu ale zkrátka tři další prvky)

Nic vás nenapadá? Ptáte se, co je to vlastně nepřímé ovládání?
Nic se nebojte, určitě takových her znáte spoustu a stačí jen zalovit v paměti. Například již zmiňovaní Lemmings jsou dobrým příkladem. Stejně tak všechny hry založené na principu "postavička jde rovně a vy jí pomocí nějakých ložených prvků udáváte směr a akce". Dalším příkladem by mohla být hra Lucidity a svým způsobem i klasický Tower Defence.

Výsledky soutěže


1. místo - Silent Echoes - Adder
47 hlasů
2. místo - Nula - PepiCzech
37 hlasů
3. místo - UndergrounD Derby - banane4joy
34 hlasů
4. místo - Rytíř bez naděje - Likandro
29 hlasů
5. místo - Jeřáb - Matt Samyel
20 hlasů
6. místo - Lovec Zralokov - AlieN
19 hlasů
7. místo - Edgar - Firejs
10 hlasů
V soutěži hlasovalo 23 krevet.
Celkem rozdáno 196 hlasů


Ceny pro vítěze


1. místo - Krabicová verze hry Battlefield 2142, 20 krevetek, titul na fóru
2. místo - 15 krevetek, titul na fóru
3. místo - 10 krevetek, titul na fóru
4. - 7. místo - 5 Krevetek

Každý hlasující navíc získá 2 krevetky.

Hrajeme o


krabicová verze hry, krevety (místní virtuální měna) pro vítěze, všechny soutěžící i hlasující, vítěz navíc získá speciální karmický titul na fóru s platností půl roku.

Na závěr, kromě standardního popřání políbení múzy, kreativní nálady a vůbec dobrého štěstí v soutěži, které vám tímto všem přeji, už stačí jenom dodat:

Nebuďte z toho na dně!

Hodnocení +208Líbí Nelíbí
Přečteno 5432-krát

Komentáře

Přidat novýPro přispívání musíte být přihlášen


Zapsal Druid - 09.04.2010 12:23Víte co je největší prča? Že všechny hry jsou hustý :D Když si vzpomenu na soutěže na vch tak na polovinu výtvorů se nedalo dívat, natož je hrát :D Ale tohle je luxus.Zapsal Ikkju - 08.04.2010 21:22Jo, stovku jsem dal, ale "za odměnu" mě zajel vlak :DZapsal Firejs - 08.04.2010 12:05Edgar


To nikdo nenahrál víc jak 100? 200 (odtud hra začíná být těžší)? Nebo se nikomu nepodařilo ho zbavit deprese? Protože to je teprve frustrující :D - však zkuste...


Pravda, na tu rychlost jsem se taky díval, ale pak už jsem to nezměnil, ale hra stejně neměla za účel zvedat náladu.. spíš naopak ;)


Ale tak nemusíš tahat k zemi (na tu spadnou samy) a nahoru. Stačí jen Edgarovy odhazovat špatné věci s cesty a pak je klidně hned pustit.. a přitom na něho přesunovat smajlíky. Ono to pak přestává být pomalé, ale spíše zběsilé. ;)Zapsal Likandro - 06.04.2010 22:04Banán: Zvuk běžel a je parádní. Jinak jak se JayJay ptal, nejvyšší najeté score mám 928 698 což myslím není zlé. Překonat se mi to zatím nepodařilo. Snad časem. Tohle byla suverénně nejzábavnější hra!


Matt: Tvoje hra byla pěkná, ale bohužel na mě moc náročná tím jak byla založená na náhodě a celkově ne úplně dobře popsaných principech - Kdy postavička vyběhne a zůstane nahoře? Kdy sbíhá dolu? Občas jsem prostě nevěděl co bude dělat, ale jinak paráda.


Alien: Hezké, drastické, ale moc mě to nebavilo, bohužel... možná by pomohlo online score nebo alespoň nějaký pamatovák nahraného score, protože já teď popravdě nevím jestli jsem měl asi 570 nebo zhruba 750... To by určitě hráče namotivovalo trochu víc.


Pepiho hra byla zábavná, ale jen s jedním kolem, tunou náhody, v podstatě si člověk odklikal co potřeboval a jen čekal a čekal co přijde. Bylo poznat, že chyběl čas. I tak ale vyloženě dobrá hra.


Fijersův Edgar nebyl špatný, ale kvůli pomalému ovládání dost nehratelný a spíš frustrující než zábavný. Na příště to bude chtít vyladit obtížnost a rychlost hry, protože to podle mě hru shodilo tak nízko. Stejně tak možná popřemýšlet o nějaké větší interakci - přeci jen koho by bavilo celý den klikat na bloky, tahat je k zemi a pak zas nahoru...? Nicméně, score 89 - s vypětím všech sil jsem skončil pod vlakem.


Vítězný kousek je asi nejparádnější co do nápadu s ovládáním. Hratelnost byla na můj vkus bohužel jen pro hardcore hráče. Možná to byl úmysl, asi ani nebyl čas to víc ladit, ale nějaké snazší mise které by se postupně stěžovaly bych ocenil. Vážně jsem nebyl schopný po opakovaných pokusech sebrat jedinou bedničku :( Nešika, ale naivně se domnívám, že takových bude víc.


Prostě se to povedlo :) a jsem rád, že jsem se zúčastnil.Zapsal Firejs - 05.04.2010 17:58Chápu, že Edgar je asi dost nestravitelná hra a těžká, když nedáváte pozor umřete, když ano přejede vás vlak.. a když náhodou depresi porazíte tak.. :D


No, ale kvůli tomu, že jsem si u její tvorby rozbil novej stativ, jsem doufal ve trošku vyšší umístění. Ale už si pomaličku začínám na to první místo od spoda, zvykat. ;)


Fajn soutěž, gratuluji a čekám na další.Zapsal Burák - 04.04.2010 20:18Skvělí hry, gratulace všem a vítězovi zvlášť :oDZapsal Matt Samyel - 04.04.2010 20:02banane4joy: když jsi v intru mluvil o přírodních katastrofách, tak mi to hned připomnělo modrou planetu :P to už mi byl autor jasnej :)) A to i u dalších her :) přesto věřím, že jsem hodnotil spravedlivě :)
Gratuluju vítězovi a děkuji všem zúčastněným i hlasujícím :))Zapsal JayaJ - 03.04.2010 21:51jj, intro fungovalo


jinak kolik ste nahráli? :) ja sem nahral 387877 (v UndergrounD Derby)Zapsal banane4joy - 03.04.2010 19:06Tak to jo. To se mi ulevilo. :)) Díky za info.Zapsal PepiCzech - 03.04.2010 19:04Na mě hra mluvila :) Je fakt, že ten průlet plátnem a pár vět perfektně vtáhlo do děje.Zapsal AlieN - 03.04.2010 19:01jasne bol si tam hodne rozkecany :)Zapsal banane4joy - 03.04.2010 17:27Teď docela napadlo, jestli jste měli okomentované intro, nebo jestli jen hrála hudba.
Mě to normálně hrálo, ale teď když si to zapnu, tak tam je jen hudba. :/ To by mě mrzelo, páč na tom jsem si zakládal, jakožto navodění atmosféry.Zapsal h92digital - 03.04.2010 15:33Co na to říct? Snad jen gratuluji. Výsledné pořadí je jistě spravedlivé a oprávněné, u her na prvních třech místech jsem strávil snad nejvíc času a Silent Echoes je naprosto úžasná hra :)
Taky jsem jsem správně uhodl autory her Nula a UndergrounD Derby :D z čehož mám neskutečnou radost :)
Jak je vidět, za dva dny se dají vytvořit opravdu povedené hry.Zapsal AlieN - 03.04.2010 15:24dufam ze aj tento mesiac bude tato sutaz ale z lepsou temou toto mi fakt nesadlo. Ale urkile sa zapojim zasa. Raz musim aj ja vihrat. :) konkurencia je fakt silnaZapsal JayaJ - 03.04.2010 13:31Přiznám se že u Rytíře bez naděje a UndergrounD Derby sem si byl tak nak jistej kdo to udelal :), ale hlasoval sem podle toho jak na me celá hra zapusobila ;), Blahopreju Adderovi, Pepiczechovi a b4j, ale taky všem ostatnim co se zucastnili :)Zapsal Adder - 03.04.2010 12:20banane4joy: No pro tebe hrálo z mé strany hlavně to, že na mě dýchla atmosféra jako z her na automaty od firmy Bally Midway http://goo.gl/8Ieu , např. Spy Hunter :)


Pořadí umístění her si možná každý představoval trochu jinak, ale já jsem alespoň rád, že poslední místo obsadila skutečně nehratelná troska a že si nikdo nesháněl lidi na hlasování ve svůj prospěch.Zapsal banane4joy - 03.04.2010 10:53Já pořád nevycházím z údivu. Hru jsem chtěl po prvním dnu přestat dělat a dodělával jsem jí vlastně jen "z povinnosti". Když jsem pak viděl ostatní hry, tak mě to jen utvrdilo. O to víc mě překvapili celkem pozitivní komentáře a tohle třetí místo to vážně korunovalo. Fakt díky!
No a třešnčka je Adder, který je jak známo velmi náročný x) Pokud tam vidí to co říká, já mu to brát nebudu, ale já to tam nevidím. :D
Já bych zase vyzdvihl Jeřáb, u něhož mě jako u jediného, autor také překvapil. A jediné co hru sráží je asi ta náhoda, kterou zmiňoval Adder.
No prostě pro mě obrovský úspěch a samozřejmě gratulace Adderovy a vůbec všem zúčastněným, kteří se podíleli na velmi povedené soutěži. Jsem rád, že se ukázalo, že za dva dny to jde :)Zapsal Adder - 03.04.2010 10:34Díky za gratulace a za sebe bych ještě rád vyzdvihnul hru UndergrounD Derby, která mě osobně zaujala asi nejvíce. Nejen tedy grafickým zpracováním, ale hlavně takřka nulovou chybovostí. Ostatní hry prudce srážely bugy či přehnaná náhoda, ale tahle hra byla propracovaná po všech stránkách. A nejvíc mě překvapilo, když jsem se dozvěděl, kdo je autorem této hry.Zapsal Ikkju - 03.04.2010 09:29Velké gratulace vítězům i všem účastníkům! Těším se na bezpxšáderovou verzi Silent Huntera, protože jsem frustrován páč doma nemůžu pařit kvůli kartě, a v práci kvůli otravům kteří po mě pořád něco chtějí dělat x)
Alien: náhodou Lovec Žraloků mě docela zaujal, jenom ta návnada je víc než brutální x)Zapsal Likandro - 03.04.2010 09:15Gratuluji prvním třem místům, skvělé práce a zasloužené umístění. Užijte si slávy. :)


Jinač, já jsem se 4. místem víc než spokojený. Je to takový milý střed a moc jsem s tak vysokým umístěním nepočítal, takže všem díky moc za bodíky.Zapsal Storn - 03.04.2010 08:46Taktéž gratuluju všem, myslím, že do první soutěže se nám sešly povedené kousky :)Zapsal bildo - 03.04.2010 07:54Blahopreji, Addere. Tak to je uz Tvoje 2.vyhra v soutezi a 2. originalni hra za posledni dobu. :). Hra me bavila, tesim se na novejsi verzi. ;)Zapsal Adder - 03.04.2010 00:37AlieN: V pohodě. Už mám optimalizováno na pomalé kompy i grafiky bez shaderů. Prostě se konfigurace nastaví podle hardwaru automaticky a pokud to přesto bude pomalé, dá se to jednou klávesou přepínat na vysoké a nízké detaily. Tohle jsem fakt nevymákl do soutěžní verze, protože prostě nebyl čas na testování. Soustředil jsem se na časování signálů, odbugování (to se také moc nepovedlo - hlavně hlasitost zvuků závislá na pozici ponorky) a grafiku.Zapsal AlieN - 03.04.2010 00:33Adder klidne ukradni co chces mne neva a gratulujem le skoda ze som si tu tvoju hru nezahral proste mi nesla.Zapsal Adder - 03.04.2010 00:17AlieN: No páni, to se divím, že jsi dopadl takhle. Já právě očekával, že budou uživatelé hodnotit především pěknou grafiku (jako vždy (na VCH)) - ostatně taky proto jsem na grafiku vsadil i sám.


Jinak pracuji na novější verzi s pěti levely, nějakými nepřátelskými ponorkami, minami, místo pokladů čumizgumy a podobně. A snad se, AlieNe, nebudeš zlobit, když ti ukradnu ten tvůj nápad s prosvětlením oceánu paprsky světla jako v té tvé hře. Vypadá to senzačně.Zapsal PepiCzech - 03.04.2010 00:06Congratz všem! A díky za účast. Adder ať se mi ozve na ICQ, SZ nebo mail, dořešíme adresu a podrobnosti odeslání krabicovky ;)Zapsal Adder - 03.04.2010 00:03Dobře já :)Zapsal AlieN - 03.04.2010 00:03Lol ako som to len tusil ze budem predposledný proste mi nesadla téma :DZapsal Firejs - 02.04.2010 10:31Njn, zase výsledky uvidím až v neděly. :) To bude napínavý.Zapsal PepiCzech - 02.04.2010 10:07Dnešní půlnocí končí hlasování do první herní rychlosoutěže. Pokud jste ještě nehlasovali, můžete tak učinit v hlasovacím formuláři, který je součástí hlavního článku na homepage. Úderem půlnoci budou automaticky zveřejněny výsledky hlasování, do poslední chvíle tak ještě můžete zamíchat pořadím.Zapsal Storn - 31.03.2010 13:44Adder:
Články by měly být sátle v Archivu, konkrétně zde http://kreveta.net/article/kreveti-rychlosoutez-brezen-2010


Pokud se nepletu vyhlášení bude po páteční půlnoci :).Zapsal Adder - 31.03.2010 13:41Poslyšte, víte, co nemůžu najít? Nebyly tady nějaké další články o té soutěži? Jak tam byl ten seznam omezení a podobně?
A taky by mě zajímalo, kdy že bude to vyhlášení... začínám být docela zvědavý :)Zapsal banane4joy - 30.03.2010 17:33Jináč pokud bych se měl vyjádřit i k dalším hrám, tak se schoduji v optické nadvládě SE. Naštěstí nemám problémy se sekáním. S poklady a hlavně koráby je to horší :D Je vidět, že je to perfektně promyšleno. Body ode mě dostane i jeřáb, který mě nejdřív dostal grafickým zpracováním a po opětovném zahrání jsem musel smeknout před konceptem, který mě vážně chytl. Zatím jsem ve třetím kole. Rytíř je krásně nakreslený a ikdyž jsem měl pocit po tutoriálu, že jsem pán světa, ani jsem neprošel po opětovném pokoušení první mapku :( Nápad ale bezvadný. Nula a lovec žraloků jsou supr oddechovky s pěknou grafikou. Nula možná jen na jedno dohrání, ale zase s větším prožitkem. U Edgara jsem podle první screenu poznal jeden z mých nápadů, a sice přemlouvání pomocí textů od sebevraždy. Nakonec z toho vylezlo arkádové pojetí, které jsem zatím nepobral. :D No pořádí bude určitě zajímavé. Jsem rád, že jsem zůčastnil.Zapsal banane4joy - 30.03.2010 17:10Vlastně ovládáš magnet. Poznat je to v tom, že když jsi dál, pohybuješ se pomaleji a naopak a také že magnety mají vliv na překážky. Kdybys prostě zahnul doleva, zahnul by jsi tak pokaždé stejně a rozhodně bys neměl vliv na auta kolem tebe. To že se k ovládání magnetů používají šipky je zřejmě pro lepší přehled. Ale mě taky napadlo i u jiných her, dokonce i u mé, že se tohle téma dá pojmout a přijmout různě. Je to na hraně.Zapsal bildo - 30.03.2010 16:44Ted jsem ty auta znovu skusil. Auto muzu
ovladat primo klavesama a to mi do koncepce - „nepřímé ovládání hl. postavy“ nejak nezapada. :(. Ale klidne at je hra v soutezi. Stejne jich neni moc. Pro Likiho: Hlavni postava aspon pro me je auto a to ovladas primo. To asi neni celkem podle pravidel. ;)Zapsal Adder - 30.03.2010 16:33No teď mě ještě napadlo, že by to obhajování mohlo vypadat, jako že si trapně obhajuji vlastní hru... no tak to ne. Ale je to jedna z mála konkurence schopných, takže jestli vítězství v soutěži, tak pořádně a ne kontumačně :)Zapsal Likandro - 30.03.2010 16:14Tak je nutno říct, že se ten bod myslel maličko jinak, ale najít by to v tom šlo :) to se zpochybnit nedá...Zapsal Adder - 30.03.2010 16:01banane4joy: Pravidla "...nemusí se jednat o postavu ale zkrátka tři další prvky" - takže to zahrnuje i nepřátele :)
Ale fakt je to jedno. Zrovna tuhle hru by bylo škoda vyřadit kvůli pravidlům.Zapsal banane4joy - 30.03.2010 15:57Magnet sice ovládá jiná auta, ale ty se rozhodně nedají označit za nějakou skupinu herních postav. To jsou prostě překážky. Tedy podle mě :)Zapsal Adder - 30.03.2010 15:53Likandro: Ty se na to díváš každým okem jinak. Je potřeba si říci, co vlastně hráč ovládá. Buď ovládá auto a tím pádem to není nepřímé ovládání, nebo ovládá magnety a tím pádem ovládá skupinu. Já beru hru tak, že hráč ovládá magnety, páč tak je to napsané v infu. Podle pravidel to tedy určitě není, ale já bych na to nehleděl. Je to nápaditý systém a hra samotná je propracovaná.Zapsal Likandro - 30.03.2010 13:37Splňuje pravidla. Nepřímo ovládáš ostatní vozidla... A zároveň je neovládáš vozem, takže to neporušuje ani ovládání skupiny...Zapsal Firejs - 30.03.2010 12:48Makan: Normálně zatáčíš a přidáváš šipkama.. když jsem to hrál, tak jsme si říkal, že to možná nesplňuje pravidla.Zapsal makan - 30.03.2010 10:55Potřeboval bych vysvětlit jak se ovládá Under-Derby... pro mě jeden z favoritů, pokud jde tedy ovládat :-DZapsal Tior - 30.03.2010 01:54Zatím jsem zkoušel právě jen Silent Echoes, skvělá hra, na víc zatím nebyl čas, zítra to sjedu a pokusím se ke každé něco napsat.


Bohužel na účast jsem neměl, zkoušel jsem to ale čas byl jen jeden den a to se s mými zkušenostmi s GM prostě nedalo stihnout, ale alespoň mě napadl jeden skvělý nápad( jen podle mého subjektivního názoru, mezi náma je stejně k ničemu) na hru, kterou mám v plánu zpracovat.Zapsal keksa - 29.03.2010 22:39Silent Echoes podle mě naprosto nejlepší hra. Ten nápad je skvělý. Z ostatních her mě zaujali UndergrounD Derby, Nula a Lovec Zralokov. Moji hru sem hodil na forko mimo soutěž. Celkem mě mrzí, že se nemůžu zůčastnit, ale tak co... pro příště budu koukat po hlášce.Zapsal bildo - 29.03.2010 21:44Me to slo pekne. Ale musi se to dobre nacasovat. Cim dale je ponorka, tim je to narocnejsi. Na to, ze se hra delala celkem na rychlo a autor s Constructom tak nejak zacina, tak hodne dobra prace.Zapsal Likandro - 29.03.2010 21:12Tak, to že se občas najde chybka neznamená, že je hra špatná. :) U SE jsem ale pravda žádnou nenašel, tam mě mrzelo, že ani na 10. pokus jsem nebyl s to sebrat alespoň jeden poklad :DZapsal Ikkju - 29.03.2010 21:07Náhodou třeba SE je provedené velmi pěkně myslím... Peklo je že si to nezapařím teď, ale až v kanclíku kde mi každý kouká na monitor x) Ale to vlnění obrazu je parádní!Zapsal Likandro - 29.03.2010 20:23Storn: Už funguje, paráda!


Ikkju: u RbN jsi o nic nepřišel, dohrál jsem do konce... je to krátké a docela zabugované - i když to skoro všechny ty hry :DZapsal Ikkju - 29.03.2010 20:03Tak většinu her jsem projel, některé se mi moc líbily, RbN mi bohužel házel chybovou hlášku při rozzipování; SE mi doma nejede (pxšadery), naštěstí jsem hru spustil v práci-výborná věc! x) Jinak sám jsem něco rozdělal (a nestihl), ale v konkurenci odeslaných her bych se za svůj výtvor musel stydět...Zapsal Storn - 29.03.2010 17:09Liki: Už to půjde, ještě ráno než sem šel do školy jsem dělal jednu úpravu kůli ochraně a při mém spěchu na vlak sem zapomněl odpomentovat část kódu která ukládá do databáze, takže zatím je v databází pouze jedno hlasování a to asi od Bilda.. Omlouvám se :(Zapsal Firejs - 29.03.2010 15:23Hry, jsem ještě nehrál, byl jsem ve škole a teď jsem v práci, tak snad večer, ale některé vypadají na obrázcích hezky ;)Zapsal banane4joy - 29.03.2010 15:19Mě se to taky nechtělo poprvý nahrát. Naštěstí jsem pátral po hlášce a byla tam. Na podruhé mi to už vzalo.


Podle screenů to vypadá na hodně solidní kousky. Už se těším, až všechny zkusím. Akorát mě trochu mrzí, že se můžu jít fakt ale zahrabat :D Ale to je dobře. Pro příště mě to určitě vybičuje. :)Zapsal PepiCzech - 29.03.2010 12:07Já zkoušel testovací verzi hlasování v Opeře a v pořádku. Prosím, vydržte do odpoledne, zkusíme vyřešit.Zapsal bildo - 29.03.2010 11:39To je divne, urcite to kluci nejak osefujou. Ja pouzivam Operu a Chrome, ale nevim s ceho jsem odesilal hlasovani. :(Zapsal Likandro - 29.03.2010 11:34Tak mi to nebere hlasování ani z Firefoxu... Divné, no což, hlasovat nebudu. Každopádně SE je dobře zvládnutá hříčka. Osobně jsem dal ale přednost jiné :) Čistě kvůli hratelnosti.Zapsal bildo - 29.03.2010 11:27Liky, ja mam pod tabulkou s obrazkama napsano - Dekujeme za hlasovani, takze vim, ze me hlasy se asi prijali.
Pepo, nejak to musis vymyslet - Silent Echoes je celkem bomba. To neprime ovladani funguje super. A hru uz jsem si vicekrat spustil. Je dobra!
Ja tipuji na viteze. Snad to muzu napsat. ? :)Zapsal PepiCzech - 29.03.2010 11:26Neodeslalo. Hlasovat jde pouze jednou. To je ošetřené.Zapsal Likandro - 29.03.2010 11:22Dá se nějak zjistit, jestli odešlo hlasování? Nic mi to tu nenapsalo... a zároveň můžu jakoby hlasovat znovu... Hádám, že se asi neodeslalo, což?Zapsal PepiCzech - 29.03.2010 11:13Silent Echoes nemůžu spustit. Hra vyžaduje grafiku s podporou pixel shader 2.0. Žel, můj obstarožní notebook má podporu pouze PS v.1.3 :( Hádám, že to nějak obejít nepůjde, což?Zapsal makan - 29.03.2010 11:137 hotových her, to je dobré a ty dvě mimo, to je prostě smůla ... K ozkoušení se hned tak nedostanu, - doufam že výsledky budou až o víkendu!Zapsal bildo - 29.03.2010 10:10Ja uz jsem odhlasoval asi v pul jedne v noci. :) Ps. Kdy se dozvime vysledky? Nejak jsem to z clanku nevycetl.Zapsal Likandro - 29.03.2010 09:12Firejs:
Já si taky říkal, ale min. Peping už to zvěřejnil... Je to takové nemilé... Teď už by to znamenalo zveřejnit jména hlasujících a zrušit anonymitu... Což by asi nebyl problém, ale stejně je tu vždycky takové to: "Co když je to někdo jiný" a je to trochu zajímavější.
Tohle mě vážně mrzí, večer jsem si říkal, že her je tu nějak málo, a teď zjistím, že se asi 2 nenahrály, i kdyby to bylo tím, že si uživatel nevšiml chybové hlášky, stávat by se to nemělo. Osobně jsem neměl klid, dokud jsem si dole na místě "nahrávače" nepřečetl, že to bylo úspěšně odesláno. No nic, snad budou uživatelé shovívaví.Zapsal Firejs - 29.03.2010 09:06Tak počkejte, ne? Proč to hnedka zveřejnovat.. to se prostě nějak zařídí.Zapsal Storn - 29.03.2010 08:46Je možné že se hra nepodařila nahrát z různých důvodů, přektočená velikost souboru, neplatný typ souboru, velké obrázky,.. Ale v každé případě by měla vyskočit chybová hláška o jakou chybu šlo... ve scritpu by chyba být neměla, je to ozkoušené a plně funkční :(Zapsal keksa - 29.03.2010 07:56Jakto, že tam není moje hra? Včera sem to nahrával.Zapsal Peping - 29.03.2010 07:22:( To je divný.. několikrát jsem se poukoušel svojí hru nahrát, a stejně tu nic není? Jak jsem měl poznat, že se hra nahrála? Mno nic.. jdu to postnout alespoň do fórka jako koncept..Zapsal PepiCzech - 29.03.2010 07:07Tak jdu postahovat a odzkoušet soutěžní hryZapsal Storn - 28.03.2010 23:59Minuta :D:)Zapsal Likandro - 28.03.2010 23:58Pfff... No, adrenalin byl :D
Příště bych to dal včetně pondělku a pátku. Ono dva dny je dost, ale však to všichni známe, to je jeden den něco, druhý den támhle to a 6-8 hodin vy víte kde :D
Snad jsem toho moc nezapomněl.Zapsal bildo - 28.03.2010 23:57Vsem klukum fandim, co makali. Ja byl pres vikend na slovensku, dodelaval jsem danove priznani a az dnes jsem se vratil do Prahy. Takze na nejakou soutez jsem nemel cas a asi bych nemel ani nervy. Nerad delam pod tlakem. Ale hry urcite vyskousim a zahlasuji. Tema bylo dobre. Se mi i neco rysovalo v hlave. Snad priste... Tesim se na hry !!! Uz se to blizi !!! 23:58. :)Zapsal PepiCzech - 28.03.2010 23:53AlieN: Já hře věnoval celkem 7 hodin :) Ale jak říkáš - zúčastnil jsem se a užil jsem si to. Pokud budeš předposlední, tak já ti budu dýchat na záda :DZapsal Adder - 28.03.2010 23:52Já už mám taky odevzdáno. Trochu stres byl, ale snad jsem všechno stihl. Nejvíc se bojím toho, že jsem někde něco přehlédl stran pravidel. Ale snad ne. Byla by to škoda.Zapsal AlieN - 28.03.2010 23:44HUra stihol som len problem je ze som na to mal len jeden den bo som bol v práci na nočnej takze som nestihol vsetko čo som tam chcel takze počitam tak predposledné miesto :D ale zučastnil som sa :DZapsal Firejs - 28.03.2010 23:34h92: Tak snad něco máš, tak to odevzdat můžeš.. dodělat potom můžeš i tak.Zapsal PepiCzech - 28.03.2010 23:17Tak už mám taky odevzdáno. Není to podle mých představ, ale vzhledem k časovým podmínkám jsem vcelku spokojen. Víc už odladit do půlnoci nestihnu, byť bych si to přál. Ale spokojenost, tvorbu jsem si užil.Zapsal h92digital - 28.03.2010 22:23Tak já už na kašlu, absolutně nestíhám :D špatně jsem si to promyslel. Ale tak to vydám alespoň mimo soutěž, ať ten zdroják nepříjde úplně vnivečZapsal Peping - 28.03.2010 22:22Tak by mě zajímalo, kolik her tu už je :)Zapsal Firejs - 28.03.2010 21:56Tak já už taky nevím co s tím, teda věděl bych, ale to už jsou takové velké úpravy.. takže čekám vyhlášení výsledků ;)Zapsal keksa - 28.03.2010 21:40Tak a mám kompletně hotovo. Je to nahraný, takže jen doufám, že jsem dodržel téma a omezení a přeji ostatním hodně štěstí s tvorbou.Zapsal PepiCzech - 28.03.2010 21:38Tak mám tušení hraničící s jistotou, že nestíhám, grafika jakž takž, zvuky něco málo, program... tam by to chtělo vylepšit, ještě necelý 2 a půl hodinky času... a hlavně natípat screenshoty :D Jdu dát kafe, 5 minut pauzu a hurá na to opět. Panejo, to je adrenalin ^_^Zapsal Adder - 28.03.2010 21:29Začínám mít pocit, že nestíhám.... hrabu se s grafikou a ještě nemám ani zvuky. No do prčic... jdu rychle dělat ty zvuky, ať to mám alespoň v hratelné podobě, byť to třeba nebude úplně kompletní. Ale co, detaily se snad dodělají později mimo soutěž :)Zapsal banane4joy - 28.03.2010 20:40Já tipuju celkem 24 hodin. Akorát že polovinu jsem řešil problémy s programování a zbytek času zaléval nezáživný nápad omáčkou.Zapsal Firejs - 28.03.2010 20:24Jn, já tomu věnoval tipuju tak pět hodin a víc, čistého času... uvidíme jestli se bude líbit, když už jsem u její tvorby rozbil věc, kterou jsem si nedávno koupil... ale neprozradím, aby nedošlo k identifikaci ;)Zapsal Likandro - 28.03.2010 20:20Tak to se tu snad sejdou pěkné hry, když to tak čtu. Já teď přišel domů, mám tři hodiny na kompletaci. Nebude to taková paráda jako kdyby na to byl týden, ale o to větší zábava ta tvorba je.Zapsal Firejs - 28.03.2010 20:05Jejda, já právě propařil čtyři hodiny u civilizace :D a já, že maximálně hodinku... naštestí to mám prakticky hotové.Zapsal PepiCzech - 28.03.2010 18:04Tak začal jsem dnes dopoledne, mezitím cca 80km najeto :) Celkem mám oddělané 4 hodiny, nejsem s tím uplně spokojený, hodně zjednodušuju, ale deathline imho stihnu :) Jdu zase makat.Zapsal banane4joy - 28.03.2010 17:06Já si beztak myslím, že hodně tvůrců se proflákne samotnou hrou. x)Zapsal Adder - 28.03.2010 14:35Včera jsem zabral někdy... odpoledne a dělal na tom až do sedmi do rána... hehe... teď jsem se vzbudil a jdu zase tvořit :-) Hodně mě to baví, páč mi to jde pěkně od ruky :) (jsem si musel dát bacha, abych napsáním toho, že jsme začal například ve tři hodiny nebylo možné podle času vytvoření souboru s hrou identifikovat autora :D)Zapsal keksa - 28.03.2010 14:19Já už mám až na zvuky hotovo. Strávil jsem na tom takových 14 hodin.Zapsal banane4joy - 28.03.2010 13:39Likandro: Supr! Tak to mi nejvíc schází :D Nevadí, alespoň se zúčastním, když už to mám rozděláno. Ať je toho víc.Zapsal Firejs - 28.03.2010 12:51No, já už mám víceméně hotovo.. teď jen dodělat texty a hlavně zvuky a hudbu.. tam si nevím rady.. doufám, že je možnost použít zvuky z findsounds a nějaké freemidi..Zapsal Likandro - 28.03.2010 12:46Důležitý bude nápad a zábavnost. Myslím, že každý soudný člověk trochu přimhouří oči. Banáne, jdi do toho! Osobně mám na hře stráveno asi tak 7 hodin. Teoreticky chybí dokončit tutoriál, udělat pár levelů, menu a grafiku... To doufám za 3, 4 hoďky zvládnu.Zapsal Firejs - 28.03.2010 10:11Hej, tak ta moje hra taky nebude nijak revoluční.. a grafiku taky bude mít jednoduchou.. no, prakticky už to mám hotové - teď už jen dodělat menu, hratelnost a info, aby hráč věděl co má vlastně dělat..Zapsal banane4joy - 28.03.2010 10:01A já byl včera v deset pevně rozhodnut, že na to kašlu. Každopádně se ještě se sebou zkusím poprat, ikdyž teda i tak to bude pěkná pitomina. :(Zapsal keksa - 28.03.2010 00:02Tak už stačí jen navrhnout pár levelů a udělat outro a mám hotovo.Zapsal Šuny - 27.03.2010 21:38Liki: No právě nemá být použita... ale já ji použil, nevědomky :)Zapsal Likandro - 27.03.2010 20:54Těším se na zajímavé kousky : ) Osobně po několika hodinách poflakování mimo PC začínám mít pocit, že nestíhám.


Jinač, Šuny, skupina herních postav nemá být použita. Nevím jestli jsi to z toho pobral správně.


Aliene, obejít můžeš zkusit, uvidím, moc nechápu jak přesně chceš co obcházet, takže těžko soudit jestli něco porušuješ nebo ne. Herní postavou se prostě myslí to, co nepřímo ovládáš.


Všem držím palec!Zapsal Firejs - 27.03.2010 20:50No, už pracuju na takovém nápadu.. trochu tady s tím zápasím, páč pořádně nevím jak to bude, ale snad to bude fajn, teda nebude... ;)Zapsal banane4joy - 27.03.2010 20:04FireJs: Příměji to asi nejde x) Ale jo, taky jsem chvíli dumal.Zapsal AlieN - 27.03.2010 20:03no nepriame ovladanie je ze herna postava je riadena pomocou niakych inich prvou. Napr strelbou na hernu postavu mu urcis kam ma ist.Zapsal Firejs - 27.03.2010 19:58Ale koukám, že nepřímé ovládání postavy je trochu oříšek.. prostě nějak nemůžu přijít na to, co to vlastně znamená.. Jestli třeba kliknout na obrazovku, a on tam prostě nějak dojde.. nebo tak něco.Zapsal Firejs - 27.03.2010 19:52Tak já teďka dojel a určitě začnu hnedka něco patlat.. sice teda netuším, zda za chlívu neodpadnu.. ale zapínám GM.Zapsal AlieN - 27.03.2010 19:30jo a uz som to vymislel. Proste tie postavicky budu strelivo, projektili. :) len skoda ze mam prave nocnu. Koli sutaze nepojdem doma po praci ani spat sakra.Zapsal Matt Samyel - 27.03.2010 19:04"Zapsal - 27.03.2010 14:04" - nejen, že je anonymní soutěž, už jsou anonymní i komentáře k ní :D též pracuju na hře :)Zapsal Adder - 27.03.2010 18:53AlieN: Tak tomu říkej nepřítel nebo jiný NPC a kdyby byly pochybnosti, tak to sveď na umělou inteligenci a máš to. :)Zapsal AlieN - 27.03.2010 18:43no ja zas vytvaram taku blbost v ktorej je asik dosti diskutabilne co je a neni herna postava a ci porusuje alebo neporusuje pravidla. Dufam ze nebudem diskvalifikovany. :)Zapsal Šuny - 27.03.2010 17:09Mě jebne :D :D vymyslel jsem si takovou pěknou hru, ale obávám se, že by porušovala pravidla... Přesněji toto: "Jedna herní postava ovládá skupinu herních postav". Takže můžu vymýšlet znova :DZapsal keksa - 27.03.2010 15:34No já už mám skoro hotovou základní grafiku a engine budu dělat až potom, ale jen kvůli tomu, že jsem si jistý, že ho dokážu naprogramovat. Jinak bych to 100% dělal tak jak říká Adder.Zapsal banane4joy - 27.03.2010 14:41Já zásadně tvořím naopak. x)Zapsal - 27.03.2010 14:04Jak to tak pročítám, těším se co vzejde za hry a držím palce :oDZapsal Likandro - 27.03.2010 13:15Tak, tak. Adder to vystihl. Osobně už mám během asi tří hodin jako neprogramátor hotový v podstatě ten potřebný základ... teď už jsou to jen blbosti kolem, které přímo s tím jestli to funguje nemají moc co do činění, i když jsou nutné pro hraní :D Ladění obtížnosti a některých proměnných mě pravda bude teprve čekat po těch nutných dodělávkách, ale díky dobrému scriptu je to jen o změně max.sedmi kouzelných čísel :).
No a nakonec si nechávám grafiku :) Mám z toho docela dobrý pocit... A že jsem byl zprvu dost na dně :DZapsal Adder - 27.03.2010 13:08Tak základem je si zkusit, jak něco ovládat. Napsat si ten engine (práce na půl hodiny). Pokud se nepovede a zaseknete se, zkuste jiný způsob ovládání. Až to bude fungovat, stačí domyslet prostředí, téma a detaily ovládání. Vážně nemá cenu se crcat s grafikou a rozložením mřížky dřív, než máte funkční prototyp enginu - jinak jenom ztrácíte čas. Ono je fajn vymyslet skvělou hru, ale k čemu to je, když se pak zaseknete a nebudete ji umět udělat. Nejdřív si prostě zkuste, jestli ji budete umět udělat a pak teprve řešte detaily.Zapsal banane4joy - 27.03.2010 13:06Mě jde práce překvapivě od ruky. Sice ještě nemám úplně vymyšlený herní systém, ale stejně se nejlíp přemýšlí při práci. :D Snad to stihnu. Zjišťuji, že mám tendenci zacházet do detailů, jakobych na to měl týden.Zapsal Likandro - 27.03.2010 12:50Tak se někde inspirujte. V článečku příklady a nápady nějaké zmíněné jsou jestli se dobře pamatuju.


Uděláš prostě třeba Lemmingse, ale jen s jedním paňácem a pak buď svrchu nebo zboku ... nebo budeš mít hrdinu který by někam pořád odbíhal a ty ho budeš muset třeba střelbou ukočírovat tak, aby šel kam potřebuješ... dá se toho najít hodně...Zapsal AlieN - 27.03.2010 12:24Moja rec uz som stoho absolutne na dne ze neviem nepriamo ovládat svoj tok myslienok a napadou.Zapsal h92digital - 27.03.2010 11:12No já se taky zúčastním, jen doufám, že to do zítřejší půlnoci stihnu :) Co se téma a omezení týče, horší kombinaci jsem si snad přát nemohl :DZapsal Likandro - 27.03.2010 11:09Nikdo jiný se nezúčastní? :D Anonymita sice musí být, ale říct kdo se zúčastní se může. :D :)Zapsal Ikkju - 27.03.2010 09:39Též se pokusím zůčastnit, ikdyž nebudu tomu moct věnovat asi víc než jeden večer. Téma je myslím zajímavé, zkusím ho promyslet až budu dnes montovat digestoř x), snad si při tom něco neprovrtám :DZapsal Šuny - 26.03.2010 22:30No já za 7 hodin ani nevymyslím, co bych měl udělat :D :D ale uvidíme snad dostanu nějakej nápad...Zapsal Likandro - 26.03.2010 22:11Jsou lidi co se zúčastní i když dohromady budou mít asi 7 hodin času... Ono se dá udělat ledacos :) Teď přemýšlím, jak zjednodušit grafickou stránku abych to stihl v co nejkratším čase... snad neuváznu na programu.Zapsal Šuny - 26.03.2010 21:59Přemýšlím, přemýšlím, zda účastnit se mám, ale dostatek času najít bych musel sám :D Nečekaně se mi objevil tento rýmeček v hlavě... :D Ale mám chuť se zúčastnit, ale mám teď tolik věcí na práci, že nevím jestli mám nebo nemám :)Zapsal Likandro - 26.03.2010 21:55Tak to je paráda, že se to nakonec líbí : )) Osobně mi to moc nesedne a konkrétně tohle jsem vůbec rozmyšlené neměl. Teď horko těžko přemýšlím, co s tím. : )) Něco už sice válím asi hodinu v hlavě, ale mám strach, že to bez pořádné grafiky bohužel nevystihne podstatu tak dobře, jak by pro zapracování tématu bylo potřeba.Zapsal Adder - 26.03.2010 21:45Ha! Moc sexy téma... paráda. Krásně to koresponduje s nápadem, který jsem si zapsal už po odhalení témat. Jenom ho trochu poupravím, protože byl založen právě na ovládání více postav. Ale není problém... škoda jen, že není proměnlivá gravitace. Na tu jsem se obzvlášť těšil. No co, tak třeba příště :)Zapsal keksa - 26.03.2010 21:04Už mám celkem i představu co by z toho mohlo vzniknout, takže se na to zítra vrhnu ;) (dnes bohužel už není čas)Zapsal uiii - 26.03.2010 20:58Téma je celkem dobrý. Škoda jen, že nemám čas na to se zúčastnit.
Poslední komentáře

Sousední akvárko

Nejčtenější

Nejlepší

Web Kreveta.net je unikátní sbírkou článků mapují proces tvorby her. Vedle návodů naleznete v krevetím akvárku i rozhovory s vývojáři, recenze, soutěže. Portál Kreveta.net připravují (řazeno abecedně): Akhera, Banane4joy, Bullet_catcher, Burák, Fire.js, Ikkju, Izual, Likandro, Makan, PepiCzech, StorN, Tior.
Akvárko vymaloval Tior, o chod filtrace se stará StorN (design a kód).
Copyright © 2010 Kreveta.net. Všechna práva vyhrazena.