Přehlídka částicových efektů
Spustitelná přehlídka částicových efektů vytvořených pomocí
Particle type editoru umožňující vybraný efekt stáhnout a použít
v Game Makeru Studio.
Užijte si ukázky efektů ( procházet můžete ručně nebo si zapněte autoplay a prostě se dívejte ), vyberte si pěkný efekt a kliknutím vpravo na obdélník „download link“ se otevře v prohlížeči odkaz na soubor s efektem. Jde vždy o zip obsahující několik souborů. Soubor .ini se dá nahrát do PTE a editovat, pokud chceme efekt nějak změnit, ale pro použití efektu samého není editor nutný.
Pokud chceme efekt použít v Game Makeru do svého projektu, tak se prostě všechny soubory ze zipu odtahají do okna GMS ( dělejte to po jednom ) a tím se přidají do resources ( měly by přiskákat do složek v levé části okna GMS ). Pokud se Game Maker u něčeho zeptá, ukládejte vždy jako Include File soubory .ini a .png. Soubor s koncovkou .gml je sada skriptů ( je nutná k běhu efektů, ale stačí ji mít jen jednou i přesto, že je přibalena ke každému efektu ) a soubor s koncovkou .gmx je gamemakerovský objekt. Objekt pak stačí vložit do místnosti (room) a tím je vše prakticky hotovo. Nativně běhá efekt za myší, takže pokud chceme aby zůstal v místnosti tam, kde leží, tak je třeba v Create eventu nastavit proměnnou follow_mouse=false ( najdete ji v bloku označeném jako mouse motion ). Soubory ini jsou lidsky čitelné a lze je v Include Files poklikáním otevřít a ručně změnit. Efekt se pak změní také.
PS: Pokud nebudete něco vědět, prostě se zeptejte. 🙂
POZOR! Některé efekty v přehlídce nebudou vypadat po stažení na první pohled stejně. Je to proto, že některé triky byly vytvořeny poskládáním více efektů přes sebe ( např. fountain ) a některé se pohybují specifickým způsobem ( např. short explosion ), což mění jejich výsledný vzhled. Vždy ale platí, že ke stažení je dostupný právě ten efekt, ze kterého byla přehlídka vytvořena.
Efekt MulticolorPapers obsahuje tzv. secondary particles, takže pro editaci v PTE je potřeba trochu si PTE vyzkoušet a pochopit, jak se secondary particles ovládají.
Efekt Hemoglobin je sprite_particle a tak pro editaci vždy kopírujte do stejného adreáře i animovaný 14ti snímkový png: animated_particle_strip14.png, který je v zipu přiložen.
4 odezvy
Potion a papieriky u mňa vyhrávajú. Hlavne potion sa vážne podaril. A niesom si istý ale pri fontáne som cítil fps drop.
Díky, jsem rád, že se efekty líbí. Fontána je sice složená ze tří částicových zdrojů, ale i tak by mělo zbývat výkonu dost. Program je chycený na obnovovací frekvenci monitoru, takže u mě při 60Hz na noťasu jede dost pod svoje možnosti. Jestli to není tajné, zajímala by mě frekvence displeje a typ CPU, na kterém se to stalo.
Monitor ide 60Hz a cpu Athlon 5200+ , gpu gt220 viem že ide o hrdzavé železo ale zatial mi na tom ide všetko čo potrebujem.
Ale moc by som sa tým nezaťažoval ono môjmu hw nechutí väčšina časticových efektov (myslím všeobecne).
Vypadá to, že jsi tak těsně na hranici toho, na čem by to ještě mělo jet. Ještě trochu slabší už by měli smůlu a začalo by se to sekat. Efekty prostě nějaký ten výkon potřebují. 🙂