Potřeba revitalizace

Revitalizace z latinského re-, znovu a vitalis, životaschopný. Kreveta tedy potřebuje oživit ve smyslu učinit se opět životaschopnou. Co s tím? 

Mnozí si určitě na začátku února všimli několikadenního výpadku stránky. Byl způsobený zpožděnou platbou, která nebyla v mé režii. Do budoucna bych měl zvážit převedení veškerého obsahu jinam a živení domény (nejde tady o žádný nátlak, čistě o slušnou žádost, případně s čestnou výpomocí). Vyvstala tudíž otázka: „Stojí mi to ještě za to?“ Před rokem bych si ji nepokládal, ale teď už je to tu na mě trochu zemdlelé – asi také proto, že sám na to nemám tolik času. Novou generaci jsem nezvládl přitáhnout. Neběhá tu malý Jindra, který by to radostně převzal.

Nehoří to, a tak je čas trochu se zadumat. Časy se změnily. Když se současná forma Krevety startovala, některé věci a tlaky byly jiné nebo vůbec nebyly. V daný moment je ale těžké držet krok se stránkami, kde stále něco bliká, sbírají se body, odměny a ocenění. Přestože má vznikat komunita nadšenců do her, kteří si o tom rádi pokecají, struktura stránky tomu neodpovídá. Společenská stránka se chová jinak než Kreveta. Nutno říct, že tři roky zpátky to s těmi nástroji nebylo až tak žhavé. Buddy Press se používal blbě, Oxwall, matně si vybavuji, teprve startoval a nevypadal při bližším pohledu moc přesvědčivě. Ale dneska se ty věci jeví užitelně.

Přestože Oxwall by se nastartoval rychleji, zdá se mi nakonec vhodnější integrace Buddy Pressu a dalších souvisejících pluginů, protože to potenciálně přinese upozornění, uzavírání přátelství, tuším zeď uživatele, profily podobné těm facebookovým, achievementy, dokonce by se s přeznačením názvů dal najít prostor pro „týmy“, a zároveň nebude problém zachovat stávající obsah, přidat, co by se hodilo atd. V čem je problém? Je to na dlouho, když to má trochu vypadat, a já už na to nemám úplně čas a nervy. Nebo to stojí peníze (koupit šablonu kupříkladu Social Learner, lepší hosting, ideálně ještě plugin na tutoriály Learn Dash, protože také o výuce se tu kdysi mluvilo – dohromady by to bylo cirka k deseti tisícům), které na to nemám. A tak si přemýšlím: vybralo by se to? Od těch deseti lidí, co jsou jakž takž aktivní? No to asi fakt ne. Stálo by to vůbec za to? Přišli by sem noví lidé?

A tak se ptám: „Má smysl zkusit udělat alespoň něco?“ Přeinstalovat WordPress, nahodit Buddy Press na čistou instalaci, přidat pro něj vhodné pluginy, vzít jinou šablonu, mírně ji upravit a jet dál? Ocení to vůbec ještě někdo? Je tu eventuálně někdo, kdo by byl s to upravit šablonu podle grafického návrhu?

Zkrátka: Jak si zdejší prostor ceníte? Co vám ještě dává, co nedává? Měla by pro vás úprava smysl?

Ocenili byste změnu?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dovětek

Nechápejte mě špatně. Je tu hromada skvělých lidí. Rád si to pročtu a na společném blogu jsou i dva až čtyři články měsíčně báječné. Mám jen dojem, že to chce udělat další krok, má-li na jaře vyrašit nové listí.