Pepiczech hledá programátora

Zastesklo se mi po „starých časech“ a už několik posledních týdnů mi v hlavě šrotuje nápad, že bych si rád přes vánoční svátky střihl nějakou malou minihru.

Kdo jsem?
Vlastním jménem Josef Bělehrádek, na webu vystupuji již léta pod nickem PepiCzech. Dříve jsem dělal freeware hry. Různou měrou, převážně jako grafik, designér, občas programátor, jsem se podílel např. na titulech:
Tip ťapKingdom DefenderBzumBééWar CenterInsanity a několika dalších – z poslední doby jsem se podílel třeba na deskovce Velryby ničí svět, byť v zrovna tomto projektu jsem měl na starosti převážně technickou stránku věci – prototypování a vlastní výrobu.

Starší ukázky grafiky [zde][zde][zde] a [zde]. Berte prosím v potaz, že jde už o trochu starší věci.

Dnes ve 33 letech, jsem majitel tiskárny a grafického studia, živí mě profesionální návrh vektorové i bitmapové grafiky a tisková řešení od vizitky až po polep na kamion. Zastesklo se mi po starých časech, a navzdory tomu, že mám dnes minimum volného času (firma, manželka a 2 ratolesti), rád bych zkusil za svátky zavzpomínat a spáchat hru.

O co jde?
Měla by to být menší jednoobrazovková hra nebo hra s generovaným nekonečným levelem. Akční arkáda, klikačka, drobná logická hra. Jde mi o to, strávit kreativně pět-šest večerů nad tvorbou grafiky, kde na malém počtu spritů jde odvést kus kvalitní práce s pocitem, že to co dělám má smyls a neskončí to v koši, nedodělané někde na disku. Nechci „otročit“ nad kupou spritů a ještě je animovat v 8 nebo více směrech, nechci dělat mega-rpg, ani arkády se stovkou levelů. Téma co do herního žánru je mi v zásadě volné, jen abych to uměl nakreslit 🙂 Chci si zkrátka volně zakreslit a chci aby to mělo smysl, ať to neskončí zase zapomenuté na disku. Cílem je vydat na přelomu roku malou hru s parádní grafikou, jen tak pro radost. Případné monetizaci se nebráním, ale určitě není cílem. Pokud byste měli někde v šuplíku zapomennutý prototyp, ke kterému chybí grafika… a který chybí třeba jen drobek dopracovat…

Co nechci 
– stovky spritů (řekněme sprite set max. okolo 30 spritů +- (+barevné variace třeba).
– mraky animací – nebaví mě, jsou otravné, úmorné (samozřejmě pár jich zvládnu)
– rozsáhlý, časově náročný projekt. V práci končíme letos 19.12. – začátkem ledna nejpozději bych chtěl hotovou hru venku

Co nabízím?
Slušivou, líbivou, stylovou grafiku do malého projektu, kde nechám maximálně volnou ruku a k hernímu designu se třeba jen vyjádřím, ale rozhodně si nebudu nárokovat rozhodovací právo.
V případě zájmu/potřeby mohu pomoct s ozvučením hry (zvuky), zajistit hudbu (externě).

Koho hledám:
Někoho, komu je ta myšlenka sympatická a kdo to dotáhne do kocne – strašně nerad bych strávil svátky u počítače, kdyby to mělo zůstat nedotažené. Ideálně programátora s alespoň pár dokončenými projekty. S programem neporadím, GM se za ta léta tak proměnil, že od dob GM 7 a 8 je to jiný nástroj. Netrvám ani na GM/GMS -výstupy dodám jako PNG s aplhamaskou případně jinak podle domluvy.
Preferuji 1 osobu = domluva 1:1 bez čekání na další lidi.

V případě zájmu, dotazů či nejasností mě kontaktujte ideálně na mail: info[zavináč]natiskneme[tečka]cz. Sem na forum sem tam mrknu taky, ale mail je pro mě nyní pohodlnější.

Děkuji, pokud jste dočetli až sem ;)