Chlupaté štěnátko

 Aktualizace: 26. 11. 2013

26. 11. 2013

Firejs byl návracen ze světa pln energie, nadšení a navíc má ještě dnes dovolenku a tak uvažuje, že by ještě dnes nějakou hříčku upíchnul… Takže přemýšlí, co nad něčím jednoduchým a snadno realizovatelným.

Třeba ho něco napadne. 🙂

Tak nic, těším se až si zahraji vaše hry. 😉

19. 11. 2013

Aktuálně to vypadá, že z toho nic nebude… Nikoliv, že bych nechtěl, ale asi je pravda, že když vstáváte do práce v 5:30 a vracíte se v 17:00 a v době mezitím sedírujete u computeru, dvou, tří nebo dneska ke konci pracovní doby i osmi naráz tak se vám pak už prostě nic na počítači tvořit nechce – zvlášť když vám pak večer někdo volá ohledně propagace webu, druhý člověk píše ohledně článků… Nic, nebudu tady brečet už jen protože je to docela fajn, ale i když chci tak se mi prostě nic navíc nechce dělat – o víkendech je to lepší, ale to poslední dobou někde rajtuju…

Zítra něco mám. Ve čtvrtek se budu balit. V pátek špacíruju na druhý konec světa…

Je to určitě jen otázka čas, protože prvních pár týdnů jsem nebyl schopen vstát, pak jsem nebyl schopen dělat odpoledne něco jiného než spánek a to už je dnes srovnané. Jen teď raději tvořím na papír.

Chce to větší zásoby energy drinků.

18. 11. 2013

Tož zkusil jsem trochu něco jiného, ale zase nevím jak by se to dalo hrát… Tedy myšlenka je taková, že postavička neustále poběží a po zmáčknutí mezerníku se zastaví a tím se vyhne překážce – bodliny, příšera, blesk… Překážky můžou jít zezadu i zepředu, takže je třeba si hlídat všechny strany.

Jen mi nějak blbne transparence v GMs a obrázky dostávají občas bílý okraj jakoby tam žádná transparence nebyla.

Náhled.

mhd3

15. 11. 2013

Dostal jsem fajnový nápad. Dva dny ho promýšlel do detajlů ale jak jsem teď začal tvořit tak se mi to začalo rozpadat pod rukama. Divné.

Ono to ale stejně nikoho nezajímá.

9. 11. 2013

Sluníčko svítí. Venku je tma. Tučňáci vyvrhují střeva z mexických dětí přímo na běloučký sníh… A já se ptám, je to správně?

Jistě, že je to správně! Ale hratelnost se mi nějak ztrácí a nějak to v aktuální podobě kdy se běží od spoda nahoru a tučnáci představují smrtelnou past v kombinaci s brokovnicí, která se dlouze nabíjí… Nemáš nabito? Uhýbej! Neuhneš? Tvé tělní tekutiny nakrmí Zučnáčí mláďátka…

Problém je hlavně v prostoru. Prostě se to tam takhle na výšku nevejde. Mám to všechno zmenšit? To by možná bylo řešení. Jen se mi nechce. Vlastně se mi nějak nechce nic. Tedy chce se mi, ale jen do doby než zapnu GMs – pak najednou nevím co dál. Co s tím?

Zkusit něco jiného? Vyčkat až mě něco napadne? Bodnou se do krku jedním z pěti nožů co tu kolem mne leží?

Mám z toho špatný pocit. Na jednu stranu bych chtěl na hře poctivě pracovat ale na druhou o tom tady budu raději plácat…

Inspirace? FLOW? Kde pak jste? Sluníčko. Kapka deště. Tma. 

mhd_2

 8. 11. 2013

Tučňáček na vaší plochu… 🙂

tucnak

7. 11. 2013

Dnes jsem si přinesl novou klávesnici, položil ji na relativně nový stůl a po posazení na kulatý balón jí zapojil do mého historického pseudo notebooku a tak jsem mohl začít zase tvořit…

Téma je dobré, ale protože tlustého chlapíka skákajícího po plošinách s nutností sbírat hamburgery aby neumřel hlady zatímco se na něj z levé strany obrazovky valí láva jsem již kdysi dávno uplácal – špekoun (i ve verzi pro dva hráče). Takže bylo třeba zamyslet se nad něčím jiným…

následuje spoiler

Útěk, krev na sněhu, brokovnice, mexikánec, tučnáci… Zombie tučňáci? Geneticky modifikovaní zombie tučňáci pocházející s odvrácené strany měsíce, kteří zaútočili na Mexiko pomocí sněžných děl a přitom existuje jen jediný muž s knírkem a velkým klouboukem je dokáže zastavit? Úžasné!

konec spoileru

Jistě, námět se hodí spíše pro nějaký letní blockbuster s myšlenkovým přesahem o útlaku menšin, ale pokusím se to převést do hry. Vlastně už jsem dnes základ natukal a už teď je mi jasné, že mi dá největší práci grafika. Přemýšlím totiž, že bych zkusil něco spíchnout v Inkspace, ale protože jsem strašná lama tak možná o víkendu zkusím kontaktovat mého věrného grafika, zda by mi neuplácal pár renderů. Uvidíme. Nebo spíše možná uvidíte!

Ať žijí zuřivá zombie monstra s vesmíru!