Nová Kreveta

Zdravím místní uživatele!

Jednou za čas se bavíme o tom, zda chceme nějakým způsobem modernizovat prostředí Krevety. Za sebe to vidím tak, že většina pro modernizaci byla, jen se nikomu nechce do realizace.

Update je samozřejmě velmi citlivá věc – pokud tedy chceme zachovat stávající klima. S přidáním featur jako likování, různé reputace, body etc. se pravděpodobně bude pojit dost problémů, které by s případnými novými uživateli mohly snadno zničit místní ekosystém.

Předně se vás všech ptám, jak jste se současnou situací spokojení. V případě, že většina bude pro aktualizaci, píšu vlastní cms v c#, takže bychom ho mohli využít místo nějaké derivace phpbb / wordpressu, na kterém momentálně běžíme. Je to ještě mláďátko, ale už funguje, kompletní seznam featur včetně zdrojáku je na gitu. Výhoda (kromě rychlosti, php je interpretované, c# kompilovaný) je negenericta – neokoukaný systém, který jsem si napsal od ničeho (ajax overload, moderní frontend editory, autocomplete, realtime validace, etc.) – často jsem se setkal s lidmi, kteří na fóra pod phpbb koukají z vrchu.

Nejlepší ovšem je, že si nové cmsko můžeme vytvořit jak chceme. Píšu my, projekt je opensource, kdokoli se může přidat k vývoji. U phpbb jsem často potřeboval nějakou featuru, ale zrovna na to nebyl plugin.

Ohledně designu, pokud budeme kolektivně pro změnu, uvítal bych diskuzi o featurách, které budeme chtít. Udělat jde cokoliv!

 

Edit: 02/03/1018 – Odstraněno zvýraznění. // lof