Veselý Kombajnista, verze 2 aneb návrat ke starému projektu

Tak a je to tady. Připravil jsem si pro vás hratelnou verzi nového Kombajnisty a jsem velice zvědav na vaše reakce a dojmy. 😉

Rozhodl jsem se hru nejprve zveřejnit zde a až pak (pokud mi jí neomlátíte o hlavu takovým způsobem, že bude můj mozkomíšní mok stékat po stěnách) jí dám i někam jinam. 😉

loading_kombajn

Někteří z Vás možná předchozí verzi, která vyšla v létě roku 2012 hrály. O co tedy ve hře jde?

Jste farmář, na jehož pole se vrhla banda zlých zombie mimozemšťanů, která vám chce sníst veškeré obilí! Nasedněte do kombajnu a dejte jim co proto!

Co se změnilo oproti původní verzi?

  • Větší mapa s více detajly
  • Nový druh zlého zombie mimozemšťana
  • Opraveno několik různých nedostatků jako byli chybějící nápisy, lehký problém s rozlišeným, loading screen atp.

Co ve hře uvidíte a uslyšíte?

  • Veselou renderovanou grafiku
  • Veselou hudbu i se zpěvem vyprávějící příběh
  • Kombajn a zlé zombie mimozemšťany

A určitě bych zmínil možnost hrát na gamepadu, která se u dnešních freeware her moc nevidí.

Každopádně chci i po té řádce indicií upozornit, že cílem není posekat pole! Ale naopak ho uchránit!

Tak se aspoň trochu bavte.

Downloadhttps://dl.dropboxusercontent.com/u/9457690/hry/VeselyKombajnista_v2.exe

Na hře radostně pracovali:

  • Firejs, jakožto nešikovný pseudo programátor
  • Play3r, jakožto šikovný blender grafik
  • Shotec, jakožto šikovný muzikant

Věřím, že se bude Vám bude hra líbit a obrátí váš život k lepšímu!

.

.

.

.

This text was here before…

Včera jsem se po hodně dlouhém a zbytečném odkládání, konečně vrátil ke starému projektu a rozhodl se na něm dodělat pár věcí. Jaké byly mé důvody a zjištění?

Ještě řeknu, že šlo o Veselého Kombajnistu se kterým jsem se společně s mými kolegy účastnili VLSVCH 2012. Vývoj jsme tehdy započali „krátce“ před uzávěrkou, ale protože jsme měl možnost s grafikem (i hlavním kritikem) sedět vedle sebe – ubíhalo nám to rychle a to s hlasitými hádkami na téma:“Ten barel se nemůže jen tak objevit pod letadlem ale musíme mu udělat padáček“ čemuž jsem samozřejmě důkladně oponoval, protože se mi to nechtělo dělat. Nakonec jsem to měl za minutu hotové a musel jsem uznat, že je to opravdu mnohem lepší. Nuže, takhle se ze hry kterou bych sám odrbal stala docela slušná věc. (Na video z vývoje se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=D2nZYNJr6Js ) Jenže jsme tehdy nestihli do hry vložit všechny herní prvky co jsme chtěli.

Každopádně jsem na Kombajnistu stále myslel ale neustále jeho „doklepnutí“ odkládal. Nuže včera jsem do sebe kopnul energeťák (mám pocit, že už nic jiného nepiji) a jal se hledat poslední gmk soubor. Byl z 22. 9. 2012.

Překvapilo mě, kolik již toho bylo hotovo. Nahozená větší mapa, přidán další druh zlého zombie mimozemštana a tak jsem to jen začal trochu ladit. Vlastně už je to hotový a trochu lepší než původní verze. Takový trochu rychlejší a snad i zábavnější.

Jenže mám tu ještě jeden typ zlého zombie mimozemšťana a přemýšlím, jestli ho do hry vložit neboť na té malé herní ploše stačí ti dva – pomalý a rychlí. Nevím.

Je to vlastně stále stejná hra, neboť o myšlenek na kampaň a nějakých takových úžasnosti jsme jednoduše upustili.

Překvapilo mě ale jak jsem se v té změti pseudo kódu a hromady ikonek (ikonky jsou nejlepší!) dokázal velice rychle orientovat. Sice se občas podivím na tím, proč někde nastavuji nějakou globální proměnou atp. ale nad tím se dá pokrčit rameny a raději do toho nehrabat.

Nevím. Jsem jen rád, že jsem se do toho pustil a snad si to budu moci konečně škrtnou se řádného seznamu věcí, které bych chtěl dokončit.

Také trochu doufám, že si to tentokrát zahraje více lidí než verzi minulou, která ačkoliv byla dobrá (a troufám si tvrdit, že na poli VCH velmi dobrá) zůstala stát docela bokem. Ovšem, na VCH se jí pozornosti nedostane ani teď, to je jasné. Neboť začínám mít pocit, že jediný, kdo se tam snaží dávat odezvu na hry ostatních jsem už snad jen já. Teď tam frčí jen tlachání blbostí v tématech imaginárních projektů. Uvidíme. 🙂

Proč jsem tohle vůbec psal? Jen tak pro radost. 🙂