Nástřel grafiky nové hry

Zkouším různé návrhy terénu hry. Přičemž se zároveň seznamuje se 3D rozhraním. Budu rád, když mi řeknete, co si o tom myslíte, jak to na vás působí atp. 

Práce jsem seřadil podle data vytvoření od nejstarší práce po nejnovější.

Úplně první samostatný pokus ve 3D. Rád bych, aby stěny navazovaly. Jedna z představ pracovala s myšlenkou, že by bloky vytvářely velmi ostré, byť decentní, hrany.

Ve druhém pokusu jsem se zaměřil spíš na dosažení kamenitého vzhledu modelu. Chtěl jsem, aby působil jako mírně omšelý kámen, tj. bez výrazných hran atp.

Třetí pokus měl původně cílit mezi předešlé dvě varianty, ale moc se to nepovedlo.

Při navrhování jsem se vrátil ke 2D, protože je to pro mě rychlejší a zkusil jsem si načrtnou nějaký velmi jednoduchý základní tvar kamene. Bohužel se mi to ale jeví dost obyčejné, bez nápadu, bez atmosféry. Kamarádovi to ale přijde jako nejlepší návrh. Dost mi vadí, že by to ve 3D vytvářelo velmi jasně viditelné bloky, zatímco já bych hrozně rád dosáhl efektu celistvé „horské“/“pobřežní“ stěny.

Jiný pokus. Navazuje docela hezky, ale je to takové pouštní a stále z toho nemám pocit, že by se to hodilo do hry s božstvem a s mytologií, kterou jsme nakonec alespoň v náznaku připravili; tj. nekorespondovalo by to se světem, který je po katastrofě a začíná novým stvořením. Navíc je to pořád poměrně nevýrazné a tuctové.

Na poslední (rozdělaný) pokus jsem skloubil 2D a 3D: ve 3D jsem si vytvořil základní model z jednoduchých kvádrů a ve 2D pak zkoušel, jak by to třeba mohlo vypadat.

Snažil jsem se o temnější vzhled, dosáhl jsem navazující stěny (není to vidět, ale plynule by na sebe navazovala i ve 3D) a celkově mi stylisace prozatím sedla, jakkoliv je to hodně jednoduché a jakkoliv by jistě přibyly nějaké oživující prvky a jistě i nějaké detaily (zkrátka by ještě určitě přišla jedna kompletní revize).

U kamaráda (programátora) se to bohužel nesetkalo s dobrým ohlasem, takže to budu muset revidovat ještě výrazněji než bylo v plánu (realističtější členění stěny, chundelatější trávník blíže ke krajům atp.). Každopádně mě zajímá, co vy na to. Co se vám líbí nejvíc? Je to celé úplně na nic? Zaujalo vás to? Pište a komentujte

_____________________________

PS: Jde o mírně revidovaný článek, který jsem jinak posílal na svůj blog.