Mrtváci – Karetní hra (3)

Ahoj lidi!

Ačkoliv to moc nevypadá tak vývoj naší karetně deskové hry stále pokračuje. Sice ne tak mílovými kroky jak bych chtěl, ale už řešíme tiskárny a podobné blbosti – takže finišujeme.

Udělali jsme – myslím – docela zásadní změnu v gameplayi – a to jsou terény. Jistě si pamatujete, že základním cílem hry je jako první uběhnout 15 políček vpřed, naskočit do vrtulníku a zachránit se. To stále platí – jenže teď musíte více myslet – terén se mění co pět políček – jednou jste ve měste, pak v lese a jindy na dálnici. Každý terén sebou nese nějaké speciální pravidlo (např. ber 2 karty, utíkáš rychleji, nemůžeš utíkat atp) což znamená, že musíte přemýšlet a plánovat kdy se vám vyplatí jako kartu hrát.

Příklad? Proběhnete lesem plným zombíků anebo jej projdete pomalu a běh využijete až na dálnici kdy se vám násobí počty kroků? A co teprve město? Zůstanete tam déle abyste nasbírali pořádný počet akčních karet a předmětů? Anebo raději nebudete riskovat, protože se to tam hemží mrtváky?

Tento terén se náhodně generuje – takže každá hra je jiná a vyžaduje jiné volby, taktiky a škodění ostatním hráčům.

Osobně jsem terénu moc nevěřil. Ale řádně jsme to otestovali na Zombie Sympoziu na lidech, kteří hru viděli poprvé v životě – a zůstali u hry pěkných pár hodin! Ani nemusím psát jakou mám z toho jako tvůrce radost.

A co děláme aktuálně? Předěláváme grafiku a řešíme tisk, výrobu krabičky atak. Je to všechno v jednání.

Grafiku předěláváme i původní 3D rendery, na kterých pořád testujeme a ladíme pravidla a vlastnosti karet a také Phob pracuje na nové kreslené. Viz malá ukázka:

 

Já už se popravdě teším jak malej Jarda – až budu mít první krabičky v ruce. Konečně se toho „zbavit“ protože nápadů na další hry a rozšíření této je habaděj… DLC? říkaté si? Inu asi ano. Už hru samotnou jsme od původní verze tak našlapali a naplnili a nabobtnali, že už nechceme pravidla rozšiřovat ale jen ji odladit k co nejlepšímu výsledku. Opravdu to není jen banální karetní přebíjená…

Takže další nápady si už píšu jen do tabulky (máme excel spreadsheet) a snad se někdy zapracují. Dokonce mám pro rozšíření i název. 😀