Ledenice – The GAME :D

Je to již mnoho sluncí co jsem něco napsal na můj vyteplený blogísek. A ještě více sluncí od doby co jsem něco dodělal do konce 😀  Inu, i dnes se mi takový husarský kousek povedl. Díky asylum jamu jsem stvořil mikro adventurku co se jmenuje LEDENICE.

Takže. Čím začít…. Nejdříve si asi povíme něco o tom co je to vlastně ten ASYLUM JAM . Je to jeden z těch herních jamů co má celkem vznešenou myšlenku. Cílem je totiž udělat hororovou hru bez klišoidních prostředí psychiatrických léčeben, a bez klišoidních psychicky narušených postav.

Je to myšlenka hezká. Hodně hororovek totiž stereotypizuje mentálně narušené jedince dost nehezkým způsobem. Je totiž mnohem pravděpodobnější že vás mentálně zaostalý člověk obejme, než že vás rafinovaně chytí do pasti, zavře ve sklepě a bude vás nutit koukat na koncerty Justina Biebera nebo zajímat se o českou politickou scénu.

A protože je mi okultismus a tajemno více než blízké, protože mou oblíbenou kratochvílí je vzývání satana a protože z 50% splňuji požadavky na moderátora ezo-tv, rozhodl jsem se zapojit.

O čem hra bude jsem věděl prakticky okamžitě. Mám totiž rád můj rodný městys, a tak jsem ho ztvárnil videoherně tak, jak ho vidím já. Jako pekelnou díru plnou démonů.

gj_thumbnail

K příběhu…

Který vlastně není… No tedy je ale… No .. Takhle. Jsou malé a 3.

1 – Koupelnový démon

Příběh založený na mé noční můře o bubákovi ve sprcháči.

2 – Prokletá kaple

Příběh podle mé staré povídky. Teda… Alespoň ta kaplička tam je.

3 – Stín v ulicích

Příbeh podle toho co jsem hodinu před soutěží vymyslel.

No. Se hrou jsem spokojen. Ano, spoustu věcí jsem mohl udělat mnohem lépe, ale na 48 hodinový jam je to myslím dost slušný výkon.

Navíc mám pocit že jsem se zase posunul o něco dál. Povedlo se mi docela obstojně zkombinovat atmosféru podobnou té z mé předchozí hry Beneath your feet, kterou jsem stvořil pro ludum dare, a která dostala 80 místo z cca 2000 za atmosféru.

Narozdíl od BYF je to ovšem hra, a nejen vyprávění příběhu. Dala by se zařadit mezi adventury, ale vzhledem k délce hry si tím nejsem zcela jistý 😀

Hru si můžete zahrát ZDE . Je sice k dispozici HTML5 verze, ale je příšerně optimalizovaná, a tak doporučuji stáhnout WIN verzi.

 

No…. A to je celý no….