Kamenná kana ako aj intro

Keďže som tu nová kreatúra rád by som sa v krátkosti predstavil.

Som prevažne konzument ako autor, keď naposledy som sa snažil niečo vytvoriť v hernom pomyslení, tak po 5-tich hodinách „tvorivej činnosti“ som sa načapal pri hraní doty. Avšak prvý pokus niečo vytvoriť nastal v čase keď bol internet na dedine možno tak trocha tabu + som bol ešte dieťa aj keď teraz po rokoch zisťujem že moja mentálna hladina sa o moc neposunula. V tom čase už herný arzenál dochádzal a to bola tá iskra prečo niečo splodiť, čosi čo bude presne podla mojich predstáv. Tak som išiel za bratrancom či by mi nezohnal nejaký program na tvorbu hier. Volal sa ‚Game Editor‘ v dnešnej dobe bude asi už mŕtvy, vydržal som v tom asi 2 týždne a po zlepení útržkov z jedného tutoriálu a inštrukčných offline videií vznikla mimoriadne zabugovaná plošinovka. Natoľko som to odložil a až po niekoľkých rokoch som objavil Game maker ktorý som pokúšal príležitostne ale nikdy som v tom vlastne nič nedotiahol do konca. Teraz sa snažím už niečo cez mesiac a 1/2 preskúmavať unity3D. Takže predčasní verdikt jednou vetou : Staviam sa k veciam často flegmaticky a s lenivosťou som si podal ruky, čo nie je moc na chválu charakteristika.

Ale aby som neprišiel len tak naprázdno pokúsil som sa vytvoriť v unity jednu naozaj malú hru UI-čkom navrhnutú pre android. Celkový čas vývoja bol cca 3 týždne, aj keď doba vývoja je pre mňa značne relatívny pojem.

O hre: Ide o hru kde máte na výber z 3 kariet, jedna z toho je správna. Na každej je zobrazený japonský katakana charakter. Na to prichádzajú nepriateľské jednotky ktoré opätovne zobrazujú romaji (preklad japonkého znaku do latinky) a ak sa zhoduje jeden zo znakov na karte so znakom na protivníkovi tak tá karta je správna a po jej stlačení protivník zmizne a pridá sa bod. Karty sú za umiestnené hradbou a nepriatelia sú vyzobrazený ako baranidlá a ak dosiahnu pozíciu hradby tak sa hradba „placebo“ zrúti a hra končí. Karty sa obracajú každé 2 sekundy a keď stlačíme nesprávnu kartu k dobe ďalšieho pretočenia sú pripočítané opätovne 2 sekundy.

tsuyo1

Hra mala byť tak trocha vytvorená pre edukační účel, ale až skúsenosť ukázala že sa jedná o jeden s najhorších spôsobov ako sa naučiť katakanu. Ledajak na precvičovanie je to dobré keďže zábavný faktor to tiež postráda.

Hru si môžete vyskúšať na google play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AlternArt.TsuyoGun

ako aj exe súbor:

http://www.mediafire.com/download/7n07zf9s35732xm/TsuyoGun.rar

Pc ovládanie: karty:a,s,d  zvukon/off tab.

Na záver ak máte nejaké názory budem rád ak sa o ne podelíte.