Into Madness -update

Kdyby někoho třeba zajímalo, jak jsem se dostal daleko s Into Madness. Pomalu se začíná rýsovat gameplay, i když střídání kol ještě nefunguje a nepřátelé jsou jenom nehybní fackovací panáci. Původně jsem to v tomhle rozvrtaném stavu vůbec nechtěl publikovat, ale když už jsem to poslal i potenciálnímu zaměstnavateli tak proč sakra ne, že… 🙂

Posbírejte předměty a vyzkoušejte jak funguje jejich info v inventáři.

Demo

Protože budu podle všeho překopávat systém nepřátel, takže chvíli potrvá, než vypustím demo s hratelným bojem, nechám vás nahlédnout přímo pod pokličku designu:

Nepřátelé

V Into madness spadají nepřátelé do tří tříd, podle nebezpečnosti i způsobu chování.

1. Havěť

Netopýři, krysy, obří hmyz, zavržené výškrabky temných experimentů. Jedná se o nejslabší nepřátele, kteří by vám neměli dělat větší problémy, pokud se neoctnete uprostřed početné skupiny. Sdružují se někdy do týmů (smeček) a potulují se bezcílně úrovněmi. Někdy na vás ani nezaútočí, a i když ano, může je uprostřed bitvy přemoci strach a pokusí se před vámi utéct. Pozor, aby vás nezdrželi dost dlouho, aby se objevili silnější nepřátelé.

2. Kultisté

Uctívači prastarých božstev, jejich nemrtví sluhové a jiná zotročená monstra, často doslova stvořená pro boj. Jsou různě silní od pouhých poskoků a vratkých loutek až po predátorské zrůdy a nelítostné velmistry. Sdružují se nejen do týmů, ale navíc náleží k jedné z pěti uctívačských frakcí. Dají se poznat podle symbolů, barev a použitých zaklínadel. Vždy na nevěřícího zaútočí když se s ním setkají. Zdá se ale že některé frakce se nemají zrovna v lásce a mohou začít bojovat i navzájem. I v tom je šance na přežití při střetu s početnější skupinou.

3. Nesmrtelní

Chudí příbuzní prastarých božstev, nesmrtelní kráčejí labyrintem sleduje své vlastní podivné cíle. Nelze je zabít. Alespoň ne normálními způsoby. A když už jednou stoujíte tváří v tvář nesmrtelnému, máte jiné starosti než experimentovat s hledáním toho správného zaklínadla, barvy, symbolu či látky, které by jej snad mohly poslat zpět do jeho rodné dimenze. Když se vám z blízkosti nesmrtelného zježí všechny chlupy na těle, je často lepší schovat nebo se utéct. I z pouhého pohledu na něj se totiž můžete dočista zbláznit dřív, než si vůbec uvědomíte jak vypadá… I nesmrtelní přináležejí k frakcím, ale kultisté na ně nikdy nezaútočí (zato pokud nesmrtelný pocítí tu potřebu, může zmasakrovat skupinu mu nelibých uctívačů z pouhého rozmaru). Nesdružují se do skupin, ale v jedné úrovni se jich může objevit víc najednou.