Inspirace ve starých hrách,

aneb sledujeme naštvané videoherní nerdy a hrajeme automaty… 

Tenhle článek jsem původně plánoval pro můj osobní blog, ale myslím, že tady najde větší využití.

V podstatě jde jen o zamyšlení kolik možných i nemožných nápadů se ve hrách za ty desítky let objevilo – a bylo to opravdu hodně. Občas někdo nějakou zapomenout prachem zapadlou mechaniku vytáhne a má sní úspěch, proč se tedy mimo všech GTA, MMORPG, Tower Defense či jiných aktuálně dost vysmažených herních principů neodpíchnout?

Pamatujete si na ZUMU? Nebo později LUXOR? Byly to ve své době velmi úspěšně hry a kdo ví, jestli se nepohybovali v milionových prodejích? Já tedy nevím, ale i když vezmu v potaz, že tehdy byla Indie scéna dost v pozadí a až v posledních, řekl bych dvou letech se jí věnuje záře reflektorů, to mohlo být hodně.

No a věděli jste, že Zuma je v podstatě jen „kopírkou“ hry, která byla kdysi na automatech a já jí pařil na emulátoru až na střední škole – tedy zhruba v období, kdy byla její nová reinkarnace na vrcholu? Asi ne, možná ano, ale to nic nemění na myšlence, že staré zapomenuté hry nám mohou dát spousty inspirace.

A jak na to? Buď si můžete stáhnout nějaký emulátor a prostě pařit, jako jsem to kdysi dělával já na http://rotaxmame.cz/, do doby než to autoři ve zřejmé touze po penězích začali sabotovat, a nebo to zkusit vzít pasivněji.

James Rolfe

Většina z vás možná už slyšela o jistém „chlapci“, který se mimo jiné už několik let věnuje hraním a komentováním starých her docela svérazným způsobem. No a tento „nerd“ občas také vytáhne zajímavé zapomenuté kousky a proto si myslím, že by nebylo na škodu se na něho kouknout. Jistě jeho svérázný alkoholově vulgárně výkalový humor nemusí sednout každému, ale pokud to nepřehání a dává prostor vybrané hře místo kálení do obličeje Bugse Bannyho tak se to dá přežít 😀

Na videacesky už od něj mají opravdu pěknou sbírku: http://www.videacesky.cz/tag/james-rolfe

Já tam trochu inspirace našel, vlastně se mi nápady na různé hříčky ze všech stran jen kupí, ale aktuálně mám trochu problém v tom, že se mi poslední dobou nechce vůbec ale vůbec programovat a spíše si o tom jen čtu, píšu a zkouším, což je vlastně už na úplně jiné téma…

Co vy? Máte rádi staré hry? Hrajete je občas? Co říkáte na naštvaného nerda? Myslíte, že ve starých hrách se dá najít spousta věcí k oprášení nebo Vám to naopak přijde nějakým způsobem hloupé?