HTC – 0.6.11

Pomalu se blíží doba, kdy by měl být spuštěn předprodej. Chci vám tedy představit kandidáta na předvádění hry distributorům. Nějakou tu grafiku a i si trochu povzdechnout nad zákonodárci. Začněme hezky od konce. 🙂

—-POVZDECH A NADÁVKY—-

Původním plánem bylo distribuovat hru nejprve svépomocí, takřka bez marketingu, aby se i plná verze hry mohla těšit otestování nejen testery, ale i samotnými hráči. Tedy jakási obdoba early accessu. Po vyladění by následovalo oslovení distributorů a i nějaký ten marketing. Ovšem pánové v EU vyřkli důrazné NE.

 

Díky zákonu z 1.1.2015 prakticky nelze prodávat nehmotné zboží v malých obchodech. Prostě zde nejsou kapacity na to, aby malý obchodník mohl platit VAT (u nás DPH) v každé zemi EU zvlášť. Nakoupil si u vás Francouz? „Hurá na francouzský berňák“, praví borci z EU. Samozřejmě za tu Francii lze dosadit libovolnou zemi z EU. Doposud to fungovalo tak, že bylo nutné zaplatit ze zisků z jiných zemí DPH hezky u nás. Nyní je třeba zaplatit daň v zemi, kde žije nakupující (tedy např. ten Francouz). Ano, tohle velmi hraje do karet velkým distributorům. Jednoduše jim to zvýší zisky. Místo toho, aby jste svou hru nebo hudbu prodávali hezky na svém webu se ziskem cca 97% nyní musíte jít hezky za distributorem a smířit se se 70%. Vám zisky klesnou, velkým firmám stoupnou. Hurá.

 

No, dalo by se říci, že mi pánové z EU dluží za půl roku vývoje vlastního e-shopu, propojování s platebními bránami, vyrábění obchodních podmínek a zkrátka vyřešení všech právních a technických sounáležitostí. Asi jim zašlu tučnou fakturu.  😛  Ona to není zase taková ztráta. Přeci jen, nabyté zkušenosti mi nikdo nevezme a kdyby náhodou chtěl nějaký budoucí klient e-shop na míru, mám velkou část hotovou. Ovšem ten fakt, že prostě nějaký ťulpas změní zákon a to zničí něčí několika měsíční práci, ten je děsivý. A že existuje petice proti tomuto zákonu, to zatím nijak reálně nepomohlo.

—- HRA —-

Potřebuji tuto verzi hry otestovat na více počítačích, abych eliminoval možnost, že to nebude fungovat při předvádění distributorům.

Stahujte zde: http://sklad.ebenit.com/htc_windows.zip

Viditelné změny jsou hlavně technického rázu. Odstranil jsem mnoho chyb a rázně jsem optimalizoval. Podařilo se mi dokonce na mém starém notebooku, kde hra běžela na 3. nejvyšší stupeň detailů, rozběhat hru plynule úplně na maximální detaily. Přepracoval jsem celý systém přepínání fullscreen/okno a přidal jsem dalších 5 stupňů detailů do automatického nastavování detailů hry (celkem je jich 11). Když zapnete hru ve fullscreenu tak se hra podle výkonu vašeho PC rozhodně zda použije maximální rozlišení monitoru, nebo se jen roztáhne atd. atd..

Vylepšil jsem statistiky, které teď rozlišují jednotlivé verze hry (demo, plná atp.) a spoustu dalších, zřejmě ne příliš zajímavých, věcí. 🙂

 

Další změny se týkají grafiky, úrovní, zvuků a hudby. To ovšem v ukázce vidět není. Třetí prostředí je kompletně zpracované (program a grafika) a vytvářím do něj úrovně. Ve druhém prostředí jsem se úplně vykašlal na mrznoucí okraje obrazovky a celé jsem to více sjednotil s prvním prostředím.

 

Co říkáte na potvůrku? 🙂 (nevím proč, ale při nahrávání sem se to krapet mázlo)

potvora

 

Rozpracované „něco“:

wip

 

Jo a mrkněte se na nový web hry. Celý jsem ho překopal. Jak se vám líbí? https://www.ebenit.com/?HardtoColor

Nu, snad jsem na něco nezapomněl. A děkuji za postřehy. 🙂