Druhý pokus | Janken Warrior

Je hra do vrecka, prebalené „kameň, papier, nožničky“ so skrytou edukačnou vložkou. 

Z akého dôvodu táto hra vôbec vznikla? Nejaký čas dozadu som si v hlave vytváral predstavy o primitívnych hrách a jedna z nich bola mutácia hry „kameň, papier, nožničky“ kde si nevyberáte jeden z 3 predmetov ale volíte bojovníkovi ako má zaútočiť. A to som chcel spojiť s malou edukačnou vložkou a tak ma napadlo nenápadne zakomponovať kúsok japonskej abecedy, ktorý tam ale nebude mať žiaden vplyv na hrateľnosť. A na odhadovanú krátku dobu vývoja som si povedal že by to mohlo stáť za vyskúšanie.

Trošku náučnej minulosti 😀 , jeden pokus som tu už mal, Tsuyo Gun. Na túto hru padli myšlienky ako ju vylepšiť ale nechávam Tsuyo Gun zapadnuté prachom a tie vylepšenia prenechávam na väčší projekt. Ono vytvoriť hru ktorá sa snaží niečo naučiť a hráč tiež o to stojí tak to beriem ako super vec ale edukačné hry považujem vo všeobecnosti za zlo.

 

3sochyPrvý skeč bola hra čerpajúca z Likandrovej myšlienky každý znak abecedy by sa viazal na nejakú akciu v tomto prípade kúzlo. V strede hernej plochy by stály 3 sochy, každá by ovládala len niektoré kúzla a tak by ich hráč musel neustále otáčať. Ale ďalej som sa nevedel pohnúť tak som to nechal radšej zatvorené.

 

 

swipePotom ma ešte napadla klasická hra s presúvaním predmetov po mriežke z ktorej som tiež upustil a rozhodol sa vytvoriť mini kartovú hru.

 

 

 

screen2O hre:

V hre hráte za bojovníka proti druhému bojovníkovi a na začiatku hry dostane 6 kartičiek z ktorých sú 4 určené na útok a 2 na obranu. Za jedno kolo si teda vyberie 1 kartu ako sa chce brániť (môže si brániť hlavu a zároveň telo alebo len nohy) a ďalšiu kartu ako chce útočiť. Po označení kariet sa vykoná útok/obrana.

Po zásahu sa protihráčovi odpočítajú srdcia a pokiaľ sa dostanú na nulu tak hráč vyhráva. Výhry, Prehry a Výherná šnúra sa potom zapíše ako skóre.

Hra je tým pádom o náhode, čo teraz nie som si istý o jej zábavnosti, sakra.  😕

Ak budete mať teda chuť vyskúšať: Android alebo Win.