Dlaždice

A čo ďalej. Skúsenosť s webovkami mám už odžitú 🙂 a teraz dumám či sa do niečoho ďalšieho vôbec pustím.

No mám v hlave už dlhšiu dobu nápad na ďalšiu „náučnú“ hru kde sa hráč učí cudzie písmo / jazyk. A v tomto prípade by to mohol byť ambicióznejší počin ako moje predchádzajúce pokusy o náučnú hru. Tie pokusy by som vlastne ani hrami nenazýval, skôr to bol zlepenec obrázkov a ničoho.

Stručne k mojej predstave. Hráč by na hracej ploche skladal z dlaždíc animovaný príbeh. No na to, aby vedel ako príbehové dlaždice budú zapadať do seba, mu pomôže text napísaný pod dlaždicami alebo staví na šťastenu. Lenže vsádzať na náhodu by najskôr skončilo slepou uličkou. Takže hráč musí siahnuť po texte ktorý je ale v cudzom jazyku. No zároveň by mal po ruke na mieru šitý slovník, zaručujúc instantné prekladanie.

Teraz ma napadlo hru z časti prirovnať k logickej hre Goroga len v dosť orezanom merítku.

Vidím to tak že by som spravil prototyp hry a skúsil sa dostať do kontaktu s nejakou osobou čo ovláda schopne cudzí jazyk a aj keď by to šlo aj bez nej, len by sa trochu vychýlil účel hry. Videl by som to na japončinu, čínštinu alebo kórejčinu. Vlastne na jazyku až tak nezáleží kľudne by to mohli byť aj na nejaké fiktívne grafémy.

To aby som po roku išiel oprášiť Unity/Godot. Oboje enginy ovládam mizerne tak si asi hodím kockou. 😀

P.S. Ono nápadov na hry mám viacero len záujem vo mne začína blednúť. Na druhú stranu v dnešnej dobe politickej korektnosti má láka sa pustiť aj do niečoho kontroverznejšieho. Len keby bol na to čas.