Další pokus o textovku.

Po celkem slušném neúspěchu jsem Evil Wizarda postavil do rohu, a rozhodl se pokusit o něco strašidelnějšího. A HLE! … Dokončil jsem to! Takže tady vám představuji můj další pokus o textovku s názvem. . . Escape – the game!

Tenhle nápad vznikl vlastně náhodou. Někde na fóru o starejch hrách jsem našel iso se starejma hrama. Inu, rozbalil jsem je na disk, přes dosbox rozjel norton commandera (nebo to je volkof?) a začal se probírat tou hordou her.

Po chvíli strávené s nebezpečným Davem, jsem narazil na hru, kterou jsem už hodně dlouho nikde neviděl. Určitě jí znáte taky, jsou to Stíny Noci.

Téměř okamžitě jsem si řekl, že musím vytvořit něco alespoň trochu podobného a celé to hodit do hardcore retro kabátku…

A po týdnu… Vylezlo tohle.

Teď něco málo k příběhu.

Každý rok na dušičky se v jednom malém městě v ČR potuluje vraždící přízrak. Vaším úkolem je rychle sehnat zásoby na cestování a vypadnout z města.

Co se grafiky týče, je téměř kompletně moje. Jediná věc co jsem nedodal já, je rámeček kolem náhledového okna a většina předmětů. Jejich fotky jsem stáhl z internetu a upravil.

Vraždící zabiják a tím pádem maskot hry je můj jen napůl. Jeho maska byla jako příloha v kačeru Donaldovi.

Roli samotného zabijáka jsem si střihl já sám. Využil jsem masky, právě dostaveného greenscreenu v mém pokoji, střihl jsem pár zabijáckých póz a vybral ty nejméně infantilní.

Ač hra není kdovíjak dlouhá a má určitě dost chyb, já jsem s ní vcelku spokojen a její vývoj mě neskutečně bavil.

A .. Teď k odkazům 😀

Máte možnost hrát hru v češtině i angličtině.

ČESKY – Pod wokna

ČESKY – Pod prohlížečem (online)

ANGLICKY – (odkaz na gamejolt, najdete tam jak stažení, tak online)

Na stránce s anglickou verzí je možnost hru ohodnotit, tak pokud se vám bude chtít, dejte jí tolik, kolik si zaslouží (jinak by to bylo dost nefér :D).