Cestou v pred

Prišiel som vám zdeliť o tom čo som tvoril v poslednej dobe a čo mám na pláne v tej budúcej.

Hernej tvorbe nevenujem toľko času koľko by som chcel takže sa to všetko vlečie a hľadanie motivácie popri zamestnaní a povinnostiach nie je žiadna výhra. Ale nebudem tu vyplakávať a presuniem sa rovno ku Godotu.

Godot už nejakú tú dobu naberá masívne na popularite. A aj keď som ho stiahol pred 2 rokmi v tedy ma neoslovil, (možno aj preto lebo na mňa vyskočili ikonky sociálnych sietí) tak som ho cez kladné ohlasy znova pred časom pokúsil očahať.
A tak vznikla pidi-hra Vodka pong. Dosť času som strávil nad vizuálom a nejaký čas mi zobralo aj zoznamovanie sa s Godotom. Písal som to v ich vlastnom programovacom jazyku GDscript ktorý mi neprišiel o nič ťažší ako GML. Teraz Godot podporuje aj C# ale v tomto prípade sa viac prikláňam k GDscriptu. Hra na svoju malú obsiahlosť ma trochu s ním zoznámila, kolízie, periférie, zvuk, jednoduché animácie ( tie boli celkom pracné čo sa kódu týka). Ešte doplním jedno plus k GD že natívne beží aj na linuxe, síce som to neskúšal ale mám to v pláne.

Potom som sa rozhodol zbúchať webovú hru, žiaľ už netuším čo ma k tomu viedlo. Zvolil som si sympatický framework Phaser 3 ktorý ale beží na JavaScripte s ktorým mám takmer nulové skúsenosti  a moc mi nevonia. Prekvapivo znalosť JS je zapotreby minimálna. Aktuálne mám na hre hotových cca 65%. Je to kvázi TowerDefender hra kde hráč ničí červy klikaním a snaží sa vyrobiť raketu ktorá zničí ich liaheň na dobro. Najskôr hru dokončím aj keď nie som si istý či to bude stáť za niečo.

 

Po dokončení tejto webovky by som sa chcel pustiť do niečoho väčšieho. Ja viem plošinoviek sú tu mraky a ešte k tomu.. mačky. Viem znie to genericky ale ja do tejto myšlienky vkladám nádej.  Bola by to hra kde každý obrázok/pozadie by bolo animované, hratelnosť klasická no neštandardný by bol útok a na príbeh by som moc nevsádzal. Tam by to bolo niečo na štýl Castle Crushers, čiže taký jednoduchší humor :D. Skôr by som vsadil na rozmanitosť prostredí. Nápady/rysy už mám na tú hru lenže sú zatiaľ len na papieri. Tak to snáď nejako rozbehnem.


 

—————–update 06.09.18—————–

Tak som vypustil tú webovú hru medzi ľudí. Nazval som to Maggot Diorama. Hráčom sa hra ako tak páči ale sťažujú si na dĺžku hry / málo obsahu. S čím súhlasím, nechcel som ale už do toho dávať viac času. Možno niekedy z dlhej chvíle tam dorobím viac levelov. Zatiaľ som získal pocit s týchto webových hier že idú do úzadia (už nie je rok 2007) a sú vytláčané mobilnými zariadeniami. Ale pri malých hrách najskôr stále získajú širšiu komunitu ako keby boli desktop-apky. Ešte som zistil že tieto HTML5 appky sa dajú portovať na android, ale do toho som sa bližšie nevŕtal.

Teraz si dám pauzu a uvidím do akej ďalšej podivnosti sa pustím.