Bomberman s Jetpackem 3

Jak se mluvilo tak se udělalo. Skoro. A později.

Před časem jsem zde oznámil, že jsem se znovu pustil do projektu inspirovaného klasickým Bombermanem – tedy plošinovky s létáním a kladením bomb.

Jenže neexistuje žádný konkrétní plán co ta hra má vlastně dělat. Neexistoval a asi už ho ani nikdo dělat nebude. 🙂

Takže jsme se tak nějak postupně rozhodli pro rychlejší hříčku – tuďíž došlo k přerenderování veškeré grafiky do menšího a z rychlení postavičky. (A zrovna nás čeká další komplet přerenderování – páč přišel nápad dát do šedesáti fps aby to běhalo rychleji…) Což samosebou přineslo nějaké ty další problémy.

Prostě se mi to celé rozpadá pod rukama. Ale nevadí. 😀

Kombinace lenosti a neschopnosti taky dělá svoje…

Chtěl jsem pro vás připravit nějaké malé demíčko, ale bohužel jsem nějakej neschopnej vybrat pár levelů a poskládat je za sebe… Popravdě jde spíše o to, že máme několik různých tilesetu v různých barvách a nepasuje to úplně k sobě.

Jinak už je vážně s čeho levely skládat. Máme tři klasické bonusy. Posunovatelné bedny.  Pár druhů nepřátel od statické věže, po chodící minu až po granátometnou kouly (jenž jsem doladil před chvilkou). Drtiče. Odrážedla. Teleporty…

Vůbec se to myslím docela hezky hejbe.

Abych řekl pravdu, tak se snažím tomu věnovat alespoň několik minut skoro každý den. A skutečně jde vidět postup. Po malých krůčcích se dojde cíle. 

A příště už vám snad pár těch hratelných levelů přinesu. Abyste mi mohli dát vědět, jak to na vás působí, jak se vám to ovládá a co byste rozhodně udělali jinak a lépe.

Dva obrázky.