Administrátorův povzdech

Již dřív jsem Vás informoval o projektu svobodneforum.tk, dnes jsem se rozhodl napsat sem takový malý povzdech. Třeba něco z příspěvku někomu pomůže.

Tvorba fóra začala vcelku hladce a cosi použitelného jsem měl již po třech továrních restartech (prozřetelně neuložený kód atp.), pozitivně beru, že jsem se naučil obstojně pracovat v PHP,JS+JQ+appletech a AJAXU. Začalo to stahováním extenzí, potom jejich překlad, zásahy do html, css a nakonec jsem zjistil, že chápu samotné PHP. Tak jsem začal psát vlastní, upravovat stávající. Fajn práce, fajn zábava, spím průměrně jednou za dvě noci (udržitelné tempo). Zachutnalo mi kafe. Jako první přišli lidi, které jsem znal z itn a někteří z nich odvedli a odvádějí neuvěřitelné množství práce, zdarma. Po založení kategorií (teď jich je i s podsekcemi ca. 50 a přicházejí žádosti o nové) následovaly uživatelské požadavky na spoustu věcí, hodnocení příspěvků, uživatelská zeď, chat.

Práce, poznání, kafe, práce. Fajn život. Příležitostně spánek či jídlo. Prvních 100 příspěvků na fóru se objevilo za méně než tři dny. Práce nese své ovoce? Samozřejmě. Občas je ale zkažené, během prvních dvou dnů se na síti objevil plagiát z itn. Vlastně půlka série (4 články), staženo. Neformální dopisy. Zdvořilosti. Vlastně spousta keců o ničem.

Prvních 30 uživatelů, PM zpráva průměrně za 30 minut… kolem osmé za 5. Fajn. Všechno jde skvěle, počasí nám přeje. Jen energie si dává pauzu.

Model Svobodného fóra je složitá věc, o tom svědčí už třetí úprava VOP za tři dny. Svoboda se špatně definuje, důvěra v uživatele občas nese problémy (články neprocházejí schválením). Přesto se mi ten model líbí, je to nový model. Zkouška. Fórum jede zdarma, publikuje zdarma a ani v budoucnu nebude mít reklamy.

 

Je to pro mě nová zkušenost, nové odvětví IT. Vytažen z teplíčka GM, kde je člověk vlastním pánem a vržen do víru dění. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, pokud to zde bude vítáno napíšu časem pokračování.

 

Hodně zdaru všem, vyčerpaný LoF (je teprve deset večer a to-do list je nepříjemně nabitý)